Jäta sisu vahele

Naudi imelisi suvelilli – pelargoon

Pelargoon on juba vanaemade tuttav lemmik, mis hoiab oma trendi endiselt aastast aastasse. Pelargooni populaarsus tuleneb selle mitmekülgsusest ja hooldamise lihtsusest. Loe lisa, alati armsa lemmiklille kohta.

Pelargoon on juba vanaemade tuttav lemmik, mis hoiab oma trendi endiselt aastast aastasse. Pelargooni populaarsus tuleneb selle mitmekülgsusest ja hooldamise lihtsusest. Loe lisa, alati armsa lemmiklille kohta.

Mitmekülgne aia lemmik

Pelargoon on mitmekülgne suvelill, mis sobib hästi amplitesse ja pottidesse, kas üksi või koos teiste taimedega. Pelargoonide hulgas leidub midagi igale aednikule; mitmekesine värvivalik, võluvad looduslikud liigid ja traditsioonilisemad valikud. Lisaks mitmekesisusele on liike lihtne kasvatada.

Kuidas pelargoone istutada ja hooldada?

Pelargoonid kasvavad kõige paremini päikselises ja soojas kasvukohas. Taimed tuleks istutada sobivasse mulda, nii et nad kasvavad hästi ja õitsevad rikkalikult. Kekkilä Pelargoonimuld on toitaineterikas muld kõigile pelargoonidele. Tänu hoolikalt valitud toorainele on mullastruktuur vastupidav ja õhuline. Pinnasesse lisatud sambla ja savi säilitavad niiskuse, muutes kastmise lihtsamaks. Pelargoonimullale on lisatud  huumusühendit Kekkilä Juurejõud™. 

Nii õitseb pelargoon kogu suve:

  • Vali päikseline kasvukoht
  • Istuta pelargoonid sobivasse mulda
  • Kasta ja väeta kogu suvi

Lisaks vajad Kekkilä Pelargoonimulda 1 kotti / potti ø 30 cm või 1 kotti / 80 cm istutuskast.

Tee nii:

  1. Vali piisavalt suured potid, kus pelargoonidel on kasvuruumi. Kanna pottide põhjale 2–5 cm kiht Kekkilä Potikruusa.
  2. Vala Pelargoonimuld otse peal potikruusa peale. Istuta pelargoonid ja tihenda pinnas kergelt juurte ümber.
  3. Jäta poti serva ja mullapinna vahele väike kogus ruumi kastmiseks, et kastmisveel oleks lihtsam imada.
  4. Kasta istutust nii, et muld oleks täiesti märg.
  5. Kekkilä Pelargoonimuld sisaldab kiiretoimega väetisi hea kasvu jaoks ja pikatoimelisi väetisi, et taimed saaksid toitaineid kogu suve jooksul ühtlaselt.
  6. Selleks, et pelargoonid rikkalikult õitseksid, on hea anda neile üks kord nädalas kogu suve jooksul kstmisvette segatavat Kekkilä Suvelilleväetist.

Otsi