Püsikute väetamine

Püsikud ehk mitmeaastased rohukõrrelised taimed kasvavad igal aastal terves pikkuses alates juurestikust, mistõttu vajavad ka rohkelt toitaineid.

Perennapensas

Püsikud tahavad lisaks heale juurestikule piisavalt keskkonna pakutavaid jõuvarusid. Päikese ja vee kõrval on tähelepanuväärne ka toitainete vajadus. Püsikud kasvavad kõige paremini, kui nende loomulike kasvunõudmistega (kas need kasvavad hästi päikese käes või varjus, niiskes või kuivas) arvestada juba kasvukohta valides.

Kasvukoht muutub parimaks võimalikuks siis, kui sellele on lisatud sobiv muld. Paljud aiapüsikud kasvavad hästi Erimullas Püsikutele- ja Roosidele, milles on rohkelt kaaliumi ja fosforit.

Osa lehtpuusalu ja metsa püsikutest kasvavad paremini Erimullas Okaspuudele- ja Rododele ning kiviktaimla püsikud soosivad liivasemat mulda. Liivasema mulla saab, kui kasutada Kekkilä Aiamulda koos Liivakastiliivaga.

Kuidas väetada, kui püsikuid istutada?

Erimuld Püsikutele ja Roosidele on lubjatud ja lisaväetisetega väetatud püsikutele sobivalt.

Püsikute väetamine

Püsikute jaoks on parim Püsikuväetis või Suveväetis, mis on teralised eriväetised ning sobivad kõikidele aia taimedele. Rohkelt kaaliumi sisaldavana ja lämmastikuvaesena mõjub see hästi tugevale võrsekasvule ja kaunile õitsemisele.

Samuti võib püsikuid väetada Kekkilä Aiaväetise, Kastmisväetise ja Aiatoitainega, ka mahe Kanasõnnik edendab kasvamist.

Samuti Marjaväetis, mis on rikastatud kaaliumiga, mis tugevdab taimekasvu ja kauneid õisi.

Augustis-septembris anna püsikutele Sügisväetist.

Ära üle väeta. Loe juhiseid pakendilt ning väldi väetise sattumist lehtedele.