Jäta sisu vahele

Sügispidu rõdul või terrassil

Loo rõdule või terrassil kaunis sügisene istutus. Mõne lihtsa nipiga saad hõlpsalt sügistunde ja ka kaunite sügistaimede valik on hetkel suur. Siin on mõned näpunäited, kuidas pikendada välist hooaega kuni esimeste külmade tulekuni. Pole kunagi halb mõte oma rõdu või siseõue sügisel korda teha!

Temperatuuri langusega pole suvelilled enam haripunktis. Kuid ära heida meelt, asenda need hoopis karmimate ja ilmastikukindlate sügistaimedega!

On palju toredaid sügise taimi, mis taluvad külma. Proovi kokku sobitada dekoratiivkapsaid, erinevaid kanarbikke, suuri ja väikeseid krüsanteeme – need taluvad madalaid temperatuure ning lisavad rikkalikke värve ja mõnusat sügistunnet. Võid jätta mõned suvetaimed potti, näiteks ilusad lehttaimed nagu luuderohi, hõbeleht, kard-hõbepael, lamav käokuld. Seejärel kombineeri need värskelt poest ostetud sügistaimedega. Leia lisaks erinevaid sügistaimi Kekkilä Taimeraamatust.

Kuidas oma suvist istutust uuendada

  1. Istutuse jaoks vali erinevaid sügistaimi. Julgelt lisa juurde ka sobivad Dekoratiivkivid, millega mullapind katta. Vajadusel täienda potte Kekkilä Lillemullaga.
  2. Eemalda istutusest närtsinud õied. Jäta alles luuderohi ja teised rohelised taimed, mis kohanevad jahedama ilmaga.
  3. Vajadusel lisa potti mulda ja istuta uued taimed. Kasta mulda põhjalikult (jätka regulaarset kastmist kuni pakaseni).
  4. Seejärel aseta mullapinnale dekoratiivkivid.
  5. Ja viimaks, säti istutuste ümber looklev välivalgustus, mis ei jäta kedagi külmaks. Mõnus sügistunne terrassil või rõdul on garanteeritud.

Uuenda kasvatuskaste

Kui oled suvise saagikoristamise lõpetanud, muuda kastid imelisteks sügisesteks istutusteks.

Sügistaimed ei vaja tingimata uut mulda, kuid vajadusel saad kaste mullaga täiendada. Anna neile julgelt väetist. Kui ilm on veel soe püsivad nad kaua ilusad.

Lihtsate nippidega rõdu või terrass pidulikuks

Tähista sügist hubase atmosfääriga, kaunistades sügisel oma rõdu või siseõue!

Kui sügisel lähevad õhtud pimedaks, tekib tunne, et tahaks end tekkidesse mässida ja terrassil või rõdul küünlaid nautida. Jäta suvega hüvasti ja kutsu sõbrad sööma. Korralda hubane sügisõhtusöök, kasuta nimekaartidena ilusaid dekoratiivkive. Meeleolu tõstvad kanarbiku, küünalde ja laternate kooslused, mis loovad sooja õhkkonna ja tõstavad esile kaunid taimed. Nüüd saavad külalised tulla rõdu oaasi nautima!

Otsi