Viis nõuannet põõsaste istutamiseks

Põõsad varjavad pilkude eest ja annavad aiataimedele rohelise tausta. Meie aednik annab heade tulemuste saavutamiseks nõu!

Pensasaita antaa vehreän taustan pihan istutuksille

Viis nõuannet põõsaste istutamiseks

  1. Taime õige liik ja suurus. Hinnake kasutada olevat ruumi – kui laiaks ja kõrgeks on võimalik hekki kasvatada? Kas igihaljad või lehtpõõsad? Kas vitsad või suured potitaimed?
  2. Istutusaugu kaevamine. Istutusaugu sügavus ja istutusvahemik olenevad taimede suurusest, kuid rusikareegel on umbes 50 cm sügav kasvusubstraadi kiht.
  3. Õige mulla valik. Istutusauku täidetakse poolenisti välja kaevatud pinnase ja poolenisti uue mullaga. Põõsastele sobib Aiamuld või põõsaste erimuld, igihaljastele taimedele neile mõeldud erimuld.
  4. Istutamine ja kastmine. Kaevake taimedele uude mulda istutusaugud ja kastke. Istutusauku on soovitatav kasta juba enne taime istutamist. Istutage taimed ja tihendage mulda juurepalli ümber. Kastke veelkord.
  5. Viimistlemine. Uue mullapinna võib katta kas Puukooremultši, Dekoratiivmultši või Erimullaga Aia Kevadiseks Korrastamiseks. Kate vähendab kastmisvajadust ja takistab umbrohu vohamist.

Vaadake videot põõsaste istutamisest!