Jäta sisu vahele

Viis nõuannet põõsaste istutamiseks

Põõsad varjavad pilkude eest ja annavad aiataimedele rohelise tausta. Meie aednik annab heade tulemuste saavutamiseks nõu!

Viis nõuannet põõsaste istutamiseks

  1. Taime õige liik ja suurus. Hinda kasutada olevat ruumi – kui laiaks ja kõrgeks on võimalik hekki kasvatada? Kas igihaljad või lehtpõõsad? Kas vitsad või suured potitaimed?
  2. Istutusaugu kaevamine. Istutusaugu sügavus ja istutusvahemik olenevad taimede suurusest, kuid rusikareegel on umbes 50 cm sügav kasvusubstraadi kiht.
  3. Õige mulla valik. Istutusauku täidetakse poolenisti välja kaevatud pinnase ja poolenisti uue mullaga. Põõsastele sobib Aiamuld või Erimuld Puudele- ja põõsastele, igihaljastele taimedele neile mõeldud Okaspuu- ja rododendronimuld.
  4. Istutamine ja kastmine. Kaeva taimedele uude mulda istutusaugud ja kasta. Istutusauku on soovitatav kasta juba enne taime istutamist. Istuta taimed ja tihenda muld juurepalli ümber. Kasta veelkord.
  5. Viimistlemine. Uue mullapinna võib katta kas Puukooremultši või Dekoratiivmultši. Kate vähendab kastmisvajadust ja takistab umbrohu vohamist.

Vaata videot põõsaste istutamisest!

 

Otsi