Jäta sisu vahele

Istutama! Püsikud

Hea muld, elujõuline taim, auk ja vesi – ega muud istutamiseks vaja olegi. Kogusime kokku lihtsad ja selged istutusjuhised, mille järgimisel on uuele taimele tagatud parimad võimalikud kasvutingimused.

Tutvuge enne valitud püsiku istutamist selle sordi valgus- ja toitainevajaduse, õitsemisaja, kasvukõrguse ja paljunemisvõimega. Lähtuge kasvukoha valikul eelmainitud andmetest.

Visandage lillepeenar enne taimede ostmist paberile. Madalate püsikute kasvusubstraat peab olema 30–40 cm ja suurte rühma- või üksikpüsikute oma 40–60 cm sügav.

Puhastage kasvukoht enne taime istutamist umbrohust ja parandage selle pinnast, segades hulka rikkalikult Erimulda Püsikutele ja Roosidele. Eraldage püsikupeenar murust ja muudest taimedest kas geotekstiili või Muruäärisega.

Istutage madalad kiviktaimlasse ja servadesse sobivad püsikud umbes 20–30 cm ning suuremad ja kõrgemad sordid 40–50 cm vahedega. Istutage taimed sama sügavale, kui need olid potis.

Kastke taimi nii enne kui ka pärast peenrasse istutamist. Laotage taimejuurtele kevadel kiht toitainerikast Kattemulda. Mullakiht aitab säilitada kevadist niiskust ja vähendab umbrohu vohamist. Pärast talve võib taimejäänused rahumeeli kattemulla alla kõdunema jätta.

Tekst: Paula Ritanen-Närhi

Otsi