Jäta sisu vahele
Püsikud

Ainuroog

Hakonechloa macra

Hakoneheinä Hakonechloa macra

Ainuroog on pilkupüüdev kõrreline, mis kaarduvate varte ja allapoole rippuvate lehtedega moodustab sassis mättaid. Mitmeaastasel heintaimel on kollased lehed, millel on rohelisi triipe. Õisik on punakaspruun pöörisõisik. Taime lehed värvuvad sügisel kaunilt punakaks.

Kastmine:

Suur

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

30-60 cm

Värvid:

Rohelised lehed

Õitsemine:

Hilisuvi

Hakoneheinä Hakonechloa macra

Sihvakal Ainurool on kaunid kaarduvad bambuselaadsed lehed. Taime lehtede triibud varieeruvad sordist sõltuvalt. Ainuroog tunneb end hästi potis või näiteks ääretaimena kiviktaimlates või okastaimede rühmades. Lopsakas taimestik kasvab 30-60 cm kõrguseks. Taim õitseb augustis-septembris.

Ainuroog tunneb end hästi päikesepaistelises ja poolvarjulises kasvukohas. Aeglaselt kasvav ainuroog ei talu kuivamist ega talvist niiskust. Päikeselises kohas peab taim saama piisavalt vett. Kasvusubstraat peab olema toitainerikas ja mullasegune, hea drenaažiga ja hästi niiskust hoidev. Sobiv muld on Erimuld Püsikutele ja Roosidele. Istutuskaugus on 20-40 cm.

Kevadel võib kogu taime tagasi lõigata. Juurikate vahele võib laotada Aia Kattemulda või lubjata taimestikku Aialubjaga ja väetada Püsikuväetisega. Püsikuväetist antakse taimele ka juulis lisaväetisena.

Ainuroo paljundamiseks võib seda kevadel jagada.

Augustis-septembris väetatakse ainuroogu Sügisväetisega. Taimestikku tasub talveks katta Talvekaitse turbaga või kuivade lehtedega. Pottides kasvanud heintaimed võib viia talvituma jahedasse keldrisse või istutada talveks külmumata pinnasesse.

Otsi