Jäta sisu vahele
Toataimed

Alokaasia

Alocasia sanderiana, Alocasia zebrina

Alokasia eli juurakkovehkaAlocasia sanderiana, Alocasia zebrina Kekkilä

Alokaasiad on võhalised, kellel on pilkupüüdvad omapärased lehed või lehevarred. Erinevaid lehevorme ja toone on mitmeid. Alokaasiaid kasvatatakse toataimedena, kuid tuleb meeles pidada, et taim vajab ühtlast niiskust.

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

30-50 cm

Värvid:

Valge

Alokasia eli juurakkovehkaAlocasia sanderiana, Alocasia zebrina Kekkilä

Alokaasia on rohukõrreline mugultaim. Kodustes tingimustes ei pruugi taim hakata õitsema, kuid õitsedes moodustuvad valge kattelehega piklikud õisikud. Alokaasia taimemahl võib põhjustada nahaärritust. Alokaasiale meeldib soe koht ja niiske õhk. Neile sobib hästi varjuline või hajusa valgusega koht, sest neile ei meeldi otsene päikesevalgus. Alokaasiatel tuleb igal kevadel vahetada muld. Sobiv muld on Lillemuld.

Sanderi alokaasiat (Alocasia sanderiana) kutsutakse lehe mustri järgi sageli luukerevõhaks. Sellel on suured nooljad ja lainelise servaga lehed, mida kaunistavad selgelt eristuvad valged lehevarred. Alocasia zebrina üllatab oma lehevartega: need on värvunud tugevalt tumerohelise ja kollase kirjuks. Suured lehed võivad olla kas rohelised või rohelise-kollasekirjud.

Alokaasia vajab ühtlast kastmist, sest see ei talu kuivamist. Kastmisvesi võiks olla pigem lubjavaba. Alokaasiat tuleb väetada kord kuus kevadest sügiseni Lillede toiteseguga või Maheda vedelväetisega.

Alokaasiat paljundatakse kevadel juurika jagamisega.

Otsi