Jäta sisu vahele
Püsikud

Alpi jänesekäpp

Leontopodium alpinum

Euroopanalppitähti Leontopodium alpinum

Alpi jänesekäpp ehk eedelveiss on madalapoolne kuivade ja karmide kasvukohtade püsik. Lehed ja õievarred on hõbehallid ja viltjad. Õievarre tipus asetsevaid kollakasvalgeid õienutte ümbritsevad tähtjalt kõrglehed.

Kastmine:

Väike

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

20 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Kesksuvi

Euroopanalppitähti Leontopodium alpinum

Alpi jänesekäpa hõbehallid lehed on kitsad ja pikad. Need kasvavad puhmikutena. Õievarred ulatuvad lehestikust kõrgemale. Varte tippudes kasvavad valged paksud kõrglehed, mis meenutavad kroonlehti. Need ümbritsevad väikesi õienutte. Nuttidest ja kõrglehtedest moodustuva tähe läbimõõt on 3-5 cm. Taime kõrgus on 20 cm. Õied lõhnavad nõrgalt. Taim õitseb juulist septembrini.

Alpi jänesekäpp istutatakse päikesepaistelisele kohale näiteks kiviktaimlasse. Sellele meeldib kehv, kobe, lubjarikas, liivasegune ja hästi kuivendatud pinnas. On oluline, et jänesekäpp püsiks sügisel ja talvel kuiv. Toitainerikkas pinnases kaotab jänesekäpp oma iseloomuliku värvi ja kuju. Sobiv muld on Aiamuld, millele on juurde segatud puhast liiva, näiteks Liivakastiliiva. Sobiv segamissuhe on 1 kott mulda, 1 kott liiva. Taimed istutatakse 30 cm vahedega.

Kevaditi lubjatakse Alpi jänesekäppa Aialubjaga ja väetatakse kergelt Püsikuväetisega.

Alpi jänesekäppa võib jagada varakevadel.

Hea lõike- ja kuivlill.

Otsi