Jäta sisu vahele
Ronitaimed

Elulõng ’The President’

Clematis 'The President'

Loistokärhö 'The President' Clematis 'The President'

Elulõngasort ’The President’ on eriti suurte õitega mitmeaastane ronitaim. Taime õied on tumesinised-lillakad. See elulõngasort on tagasihoidlikuma kasvuga ning sobib väiksematesse aedadesse ja pottidesse.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

200 cm

Värvid:

Lilla

Õitsemine:

Hilisuvi

Vahemik :

I-II(III)

Loistokärhö 'The President' Clematis 'The President'

Elulõnga ’The President’ õite läbimõõt on 10-18 cm ning need puhkevad varakult, juba juulikuus. Taim õitseb augustikuuni. Nõtke ronitaim kasvab 2-3 meetri kõrguseks. Taime lehed on kolmetised ning ta kinnitub toele leherootsude abil. Sorti ’The President’ kasvatatakse kas seinte ääres, pergolas või varbtoesel.

Elulõngale meeldib päikeseline kasvukoht ning mullakas ning toitaineterikas pinnas. Elulõngade jaoks sobib Erimuld Püsikutele ja roosidele. Elulõngad ei talu kuivust, seega tuleb taim istutada seinast vähemalt 50 cm kaugusele.

Elulõngale kaevatakse 60×60 cm suurune istutusauk. Taim istutatakse nii sügavale, et juurepalli kohale jääks 15-20 cm paksune mullakiht. Taime juure alaosas peaks muld olema liivasegune: see takistab võrsehaiguse levikut. Liiva lisamine ja kasvupinnase kujundamine kerge kaldega tagab selle, et üleliigne vesi valgub eemale. Elulõngadele ei meeldi kuivus, aga ka vesisus mitte. Elulõngad istutatakse 0,5 – 1 m vahedega.

Kuivadel perioodidel tuleb elulõngu kasta. Lõunapoolse seina ääres kasvavate elulõngade ette istutatakse madalaid põõsaid või püsikuid, mis pakuvad elulõnga vartele varju.

Kevadel lõigatakse elulõng kas päris tagasi või umbes meetri kõrguseks: see sõltub taime talvitumisest.

Kevadel antakse elulõngale Aialupja ning väetisena Kevadväetist. Hea kasvuhoo saavad elulõngad sisse siis, kui nende juurtele puistata kiht toitaineterikast Aia kattemulda. Kuna elulõngad vajavad palju toitaineid, tehakse juulikuus hooldusväetamine Püsikuväetisega.

Augustis-septembris antakse elulõngadele Sügisväetist.

Kasuta pärast maa külmumist elulõnga juurte katmiseks Talvekaitse turvast.

Otsi