Jäta sisu vahele
Püsikud

Hiina kullerkupp

Trollius chinensis

Kesäkullero Kesäkulleron kukinto

Hiina kullerkupp on vastupidav, traditsiooniline oranžiõieline taluaedade püsik. Hiina kullerkupp on lopsaka kasvuga ja kõrge kullerkupuliik, mis eristub teistest kullerkuppudest kausja õiekuju ja hilisema õitseaja poolest.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

70-100 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Kesksuvi

Kesäkullero Kesäkulleron kukinto

Hiina kullerkupp kasvab 70-100 cm kõrgeks. Lehestik on tumeroheline ja lõhestunud. Varred on tugevasti harunenud. Õite kitsad püstjad tolmukad kerkivad oranžide kroonlehtede kohale. Õite läbimõõt on 3-5 cm. Õied lõhnavad. Hiina kullerkupp eelistab kasvada aastaid samal kasvukohal, siis kujuneb temast dekoratiivne ja suurekasvuline püsik.

Hiina kullerkupud sobivad hästi veekogude servadesse, loodusliku ilmega aedadesse ja parasniiske pinnasega püsikupeenardesse. Hiina kullerkupud kasvavad päikeselistes ja poolvarjulistes, tuule eest kaitstud kohtades. Peenikesed, peaaegu meetrised õievarred võivad vihmastel suvedel lamanduda. Kasvupinnas peab olema toitainerikas, parasniiske ja paksu mullakihiga, hästi sobib Erimuld Püsikutele ja Roosidele. Taimede vahekaugus istutamisel on 35-40cm.

 

Kevadel puistatakse hiina kullerkuppude vahele uut värsket mulda. Taimedele antakse Aialupja ja väetatakse Kevadväetisega.

Närtsinud õievarred lõigatakse ära, siis püsivad lehed suve teises pooles lopsakamad.

Hiina kullerkuppe paljundatakse jagamise teel.

Hea lõikelill.

Otsi