Jäta sisu vahele
Ilupuud

Hõberemmelgas

Salix alba var. sericea ’Sibirica’

Hopeasalava Salix alba var. sericea ’Sibirica’ lehti Hopeasalava Salix alba var. sericea ’Sibirica’

Hõberemmelgas ehk hõbepaju on kiirekasvuline keskmise suurusega puu. Hõberemmelga lehestik on läikiv hõbedane kogu kasvuperioodi vältel. Hõberemmelgas on niiskete kasvukohtade taim ja vajab palju kasvuruumi.

Kastmine:

Suur

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

500-2000 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Varasuvi

Vahemik :

I-IV(V)

Hopeasalava Salix alba var. sericea ’Sibirica’ lehti Hopeasalava Salix alba var. sericea ’Sibirica’

Vabalt kasvava puuna püüab hõberemmelgas pilke üksikult või alleena istutatult. Hõberemmelgas kasvab 5-20 meetri kõrguseks. Selle hõbedane värv tuleb muude suurekasvuliste erivärviliste leht- ja okaspuude kõrval kaunilt esile. Hõberemmelgas kasvab Soomes kasvutsoonides I-IV(V).

Sihvakad rippuvad oksad taluvad halvasti tuulepuhanguid. Kitsad 6-10 cm pikad saagja servaga lehed on nii pealt- kui altpoolt hõbehalli värvi. Hõberemmelgas õitseb mais lehtede puhkemise ajal, õisikuteks on kollased urvad. Lehtede sügisvärv on kollane.

Hõberemmelgas on vähenõudlik kasvukoha suhtes, tuleb toime ka savipinnases. Puu kasvab hästi niiskes või märjas mullas veekogude lähedal. Tugeva ja laia vee poole püüdleva juurestiku tõttu ei tasu puud istutada veetorustike lähedale. Hõberemmelga istutamiseks sobib Aiamuld või Erimuld Puudele ja Põõsastele. Istutuskaugus on 5-7 meetrit.

Remmelgad taluvad lõikamist suurepäraselt, seega sobib seda kasvatada ka põõsashekina või kujundada vastavalt oma soovile. Juurevõsud ja juurevõsundid eemaldatakse vastavalt vajadusele.

Noort puud võib lubjata Aialubjaga ja väetada Kevadväetisega.

Otsi