Jäta sisu vahele
Ilupõõsad

Jaapani enelas

Spiraea japonica ’Little Princess’

Keijuangervo Spiraea japonica ’Little Princess’

Madalakasvuline Jaapani enelas on populaarne ja mitmel otstarbel kasutatav ilupõõsas. Kahar ümmarguse kujuga väike põõsas on rohkete helepunaste õitega ja sihvakate ereroheliste lehtedega.

Kastmine:

Väike

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

60 cm

Värvid:

Roosa

Õitsemine:

Kesksuvi

Vahemik :

I-VI

Keijuangervo Spiraea japonica ’Little Princess’

Jaapani enelas sobib üksik- või rühmapõõsaks, okaspuude ja püsikute rühmadesse, kiviktaimlatesse, ääretaimeks ja nõlvadele. Jaapani enelas levib üsna aeglaselt, kuid katab kasvusubstraadi täielikult.

Jaapani enelas kasvab umbes 60 cm kõrguseks ja laiuseks. Jaapani enelas on terve ja vastupidav põõsas, kasvutsoonid I-VI. Jaapani enelas õitseb juulist sügiseni helepunaste õitega.

Jaapani enelasele meeldib päikeseline ja poolvarjuline kasvukoht. Õite ere värv säilib kauem siis, kui põõsas on istutatud veidi varju.

Jaapani enelas kasvab kuivapoolses või niiskes keskmiselt toitaineid sisaldavas mullas. Sobiv kasvusubstraat on Erimuld Puudele ja Põõsastele või Aiamuld. Jaapani enelased istutatakse 50 cm vahedega.

Kevaditi lubjatakse Jaapani enelasi Aialubjaga ja väetatakse Kevadväetisega.

Jaapani enelas talub hästi lõikamist ilma et õitsemine seetõttu kannataks, sest õied tulevad sama aasta võrsetele. Vigastatud oksad eemaldatakse varakevadel. Jaapani enelast võib ka noorendada lausa igal aastal, kui see varakevadel tugevalt tagasi lõigata.

Otsi