Jäta sisu vahele
Püsikud

Jaapani kurekell

Aquilegia flabellata

Japaninakileija Japaninakileija Aquilegia flabellata

Jaapani kurekella väga kaunis lehestik kasvab madala rosetina. Kellukakujulised õied ilmuvad varasuvel sini-valge-kollasena, valgena või helepunasena. Õrn ja kaunis taim sobib püsikurühmade ääretaimeks ja kiviktaimlasse.

Kastmine:

Väike

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

25-60 cm

Värvid:

Roosa Sinine Valge

Õitsemine:

Varasuvi

Japaninakileija Japaninakileija Aquilegia flabellata

Jaapani kurekell kasvab 25-60 cm kõrguseks. Lehed on sõrmjad liitlehed, hallikat värvi ning meenutavad sõnajala lehti. Kellukakujulistes õites on viis valget või veidi kollakat kroonlehte ja viis sinist kodarjat terakujulist tupplehte. Kroon- ja tupplehed võivad olla sordist sõltuvalt valged või helepunased. Suured õied avanevad mais-juunis.

Jaapani kurekellale meeldib päikeseline või poolvarjuline kasvukoht toitainerikka, niiske, kuid vett läbilaskva liivamullaga. Jaapani kurekell ei talu talvist niiskust, seega on talve paremaks üleelamiseks soovitav drenaaž või kasvusubstraadi vormimine kaldu. Sobiv muld on Aiamuld. Taimed istutatakse 20-30 cm vahedega.

Kevaditi võib Jaapani kurekellade juurtele laotada  Aia Kattemulda. Taimestikku lubjatakse Aialubjaga ja väetatakse Püsikuväetisega.

Õievarte lõikamine pärast õitsemist aeglustab kolletumist ja takistab seemendamist.

Otsi