Jäta sisu vahele
Toataimed

Jõulubegoonia

Begonia x cheimantha

Joulubegonia annansilmä

Jõulubegoonia ehk Lorraine’i begoonia õitseb rohkete helepunaste või valgete lihtõitega. Jõulubegoonia helerohelised lehed on ümarad või südajad. Jõulubegoonia on vähenõudlik potitaim ja üks vanemaid kasvatatavaid begoonia sorte.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

25-40 cm

Värvid:

Roosa Valge

Õitsemine:

Talv

Joulubegonia annansilmä

Jõulubegoonia on rohkete harudega ja lopsakas mugulbegoonia. See on saanud oma nime tänu jõulueelsele õitsemisele ja õite värvile. Jõulubegoonia on n-ö lühikese päeva taim, mis õitseb alles siis, kui päeva pikkus on lühem kui 12 tundi. Jõulubegooniad kasvavad 25-40 cm kõrgeks.

Jõulubegooniale meeldib valgusküllane kasvukoht, kuid ta ei talu päikeselõõska. Taimele meeldib kõige paremini 18-24°C temperatuur. Liiga soojas või liiga pimedas kohas hakkab taim kiduma ning õienupud varisevad maha. Õitsemine kestab kauem jahedamas.

Jõulubegoonia vajab regulaarset kastmist jaheda veega, nii et muld oleks ühtlaselt niiske, kuid mitte liiga märg. Kasta võib ka alustaldriku kaudu, kuid vesi ei tohi jääda seisma. Jõulubegooniale meeldib ka kerge pritsimine jaheda veega.

Jõulubegooniat tuleb õitsemise ajal väetada kord nädalas Lillede Toitesegu lahusega.

Viletsa väljanägemisega ja närbunud lehed ning õied tuleb eemaldada, et need ei kulutaks taime energiat.

Jõulubegooniat võib paljundada hilistalvel heas seisukorras taime vare- või lehepistikutest, mis istutatakse Istikumulda ja hoitakse niiskena. Taimede ladva eemaldamisel muutub taim kaharamaks ning piisavalt suur taim istutatakse potti Lillemulda või Roheliste Taimede mulda.

Jõulubegoonia on tundlik kasvukoha muutuse suhtes eriti õitsemise ajal, seega tuleks vältida poti paigutamist teise kohta.

Otsi