Jäta sisu vahele
Ilupõõsad

Kaselehine enelas

Spiraea betulifolia

Koivuangervo Spiraea betulifolia

Kaselehine enelas on kergesti kasvatatav ja talvekindel väike põõsas. Ümara kasvukujuga tiheda ja madala kaselehise enela võib istutada üksikult või eraldi suuremasse taimegruppi. Taim eelistab päikselist või poolvarjulist kasvukohta.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

50-100 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Varasuvi

Koivuangervo Spiraea betulifolia

Kaselehine enelas sobib hästi hekiks, põõsagrupiks või üksiku põõsana näiteks peenrasse või puu alla. Kaselehine enelas tuleb istuda valgusküllasesse kasvukohta, siis on õitsemine ja sügisvärvus kõige kaunimad. Põõsas kasvab ka poolvarjus ja talub hästi lume raskust. Kaselehine enelas talvitub kasvutsoonides I-VII.

Kaselehine enelas istutatakse 40-50 cm sügavusse auku. Gruppi istutades on taimede vahekaugus 60-80 cm. Istutamisel tagasi lõigata pole vaja. Põõsa lõplik kasvukõrgus on olenevalt sordist ja kasvukohast umbes 50-100 cm.

Istutusmullana võib kasutada aluspinnase ja taimele mõeldud mulla segu, et tagada hoogne kasvu algus. Soovitame kasutada istutamiseks Erimulda Puudele ja Põõsastele. Istutamiseks võib kasutada ka Kekkilä Aiamulda. Sobiv istutumuld sisaldab pooles mahus väljakaevatud aluspinnast ja pooles osas lisatud mulda.

Kaselehise enela võrsed on punakaspruunid, püstised ja jämedad, lehed on tumerohelised. Põõsas õitseb puhasvalgete, 3-6 cm laiade õisikutega juunis-juulis. Pikad tolmukad loovad mulje karvastest õiepallidest. Kaselehise enela sügisvärvus on kaunilt oranžikaspunane.

Kaselehine enelas ei vaja palju lõikamist, kuid talub hästi tagasilõikust. Vajadusel võib põõsast kujundada, lõigates igal aastal välja vanimad oksad, korraga ligikaudu kolmandiku. Sobiv lõikamisaeg on varakevad.

Kaselehine enelas vajab kastmist paar korda nädalas pärast istutamist ning vajadusel põuaperioodil. Soovitame väetada kevadel Kekkilä Kevadväetisega. Väetis annab elujõudu ja vastupidavust kogu kasvuperioodi jooksul.

Kasvu osas üsna tagasihoidlik. Ei vaja palju lõikamist, kas ilma lõikamata õitseb rikkalikult. Juurevõsu kasvu tõttu muutub põõsas vanusega laiemaks. Talub hästi lumeraskust.

Otsi