Jäta sisu vahele
Toataimed

Kilp-piilea

Pilea peperomioides

Kilpipiilea Pilea peperomioides Kekkilä

Kilp-piilea on moodne, aastakümneid kasutatud, roheline toataim, millel on ilusad, ümarad, tumerohelised lehed. Taim on muretu hooldaja valik, kuna kasvab kiiresti, luues väikseid pistikuid minimaalse vaevaga. Paksemad lehed suudavad vett piisavalt hästi säilitada.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

15-30 cm

Värvid:

Rohelised lehed

Kilpipiilea Pilea peperomioides Kekkilä

Pilea peperomioides, tuntud ka kui Hiina rahataim, on päris Lõuna-Hiinast. Kasvatab umbes 30 cm kõrgused kroonlehed. Kilp-piilea kasvab kiiresti tekitades juurde uusi võrseid. Kilp-piilea võib õitseda aprillis-juulis. Õied on väikesed, kuid suurtes kobarates.
Kilp-piilea on kasvukoha suhteliselt tagasihoidlik. Tal on kõige mugavam olla eredas või poolvarjulises kohas, kuid otsese päikesevalguse eest tuleks hoida. Tavaline 18-21 kraadine toatemperatuur on kilp-piilea jaoks hea, kuid samuti sobib talle ka jahedam temperatuur. Kilp-piileale sobib nii Lillemuld kui Roheliste Taimede Muld. Juurtele seisev kastmisvesi ei sobi, nii et vesi peab potist välja saama. Mulla vahetamisel lisage drenaažiks põhja Potikuusa.

Kasvuperioodil, kevadest septembrini, väetatakse kilp-piileat iga 2 nädala tagant Lille Toiteseguga või Mahe Vedelväetisega.
Kui kilp-piilea hakkab närbuma ja lehti langema, on kõige parem muuta kasvukeskkonda.
Kastke taime regulaarselt, mulla pind võib kastmiste vahel kuivada. Tuleb jälgida, et vesi ei jääks alustaldrikule pikemaks ajaks, kuna juurtele liigniiskus ei sobi. Kilp-piileat võib tihti ka toasooja pehme veega piderdada.

Otsi