Jäta sisu vahele
Püsikud

Kobar-lursslill

Cimicifuga racemosa

Kobar-lursslill on suurekasvuline, sügisel pikalt õitsev elegantne lill. Lopsakas lehestik on 0,5 m kõrge ja õievarred kerkivad kuni meetri jagu lehestiku kohale. Õisikud on kuni pool meetrit pikad, valged ja allapoole kaarduvad.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

100-150 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Hilisuvi

Kobar-lursslill on vähenõudlik ja pikaajaline poolvarjulise ja veekogu äärse kasvukoha taim. Sobib hästi soolotaimeks, kui talle anda kasvamisrahu ning läheduses ei ole teisi tugevakasvulisi taimi. Kobar-lursslill on terve ja üsna vastupidav püsilill.

Kobar-lursslillel on sõrmjagused, tumerohelised, saagja servaga lehed. Lursslillede hulgas on ka mitmeid punakate lehtedega sorte. Lehtede vahelt kerkivad ülespoole pikad ja peenikesed õievarred. Kobar-lursslill õitseb augustist septembrini. Tugevasti lõhnavad õisikud on valged, kitsad ja pudeliharjataolised. Õisik kaardub graatsiliselt. Kobar-lursslill õitseb kõige ilusamini alles veidi vanema taimena. Taim on mürgine, kuid väikese koguse söömine enamasti mürgistusnähte ei põhjusta.

Kobar-lursslill eelistab kasvada poolvarjulises või varjulises kohas. Kasvupinnas peab olema niiskevõitu ja huumusrikas. Kobar-lursslill ei talu kuivust. Lursslilledele kõige sobivam muld on Erimuld Püsikutele ja Roosidele. Kobar-lursslilled istutatakse 100 cm vahedega.

Kobar-lursslillele antakse kevadel Aialupja ja väetatakse kergelt Püsikuväetisega. Mõõdukas väetamine edendab õitsemist.

Kobar-lursslille tuleb kuival ajal kasta.

Taime paljundatakse kevadel jagamise teel.

Otsi