Jäta sisu vahele
Toataimed

Kuld-nõelköis

Epipremnum aureum

Kultaköynnös Epipremnum pinnatum

Kuld-nõelköis on värvikirev roni- ja amplitaim. Kuld-nõelköis ei vaja kuigi palju valgust, kuid valguse käes on taim värvikam. Kuld-nõelköis on kollase- või valgekirju. Populaarne ja vähenõudlik toataim.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

50-200 cm

Värvid:

Rohelised lehed

Õitsemine:

none

Soovitame neid tooteid koos taimega:

Väetis:

Lilleväetis

Kultaköynnös Epipremnum pinnatum

Kuld-nõelköis on liaanitaoline ronitaim, kellel on pikad hargnemata võrsed ja suured kirjud lehed. Südamekujulised lehed on 5-10 cm pikad. Lehtede rohelist värvi kaunistavad ebakorrapärased kollased või valged triibud ja laigud.  Kuld-nõelköis ronib võrsete õhujuurte abil. Kuld-nõelköis on veidi mürgine.

Kuld-nõelköis eelistab üsna sooja ja vähese valgusega kohta. Kõige paremini sobib poolvarjuline koht, kuid taim kasvab ka üsna varjulises kohas. Otsest päikesevalgust tuleks vältida. Kuld-nõelköie istutamiseks sobib Roheliste Taimede muld või Lillemuld.

Kuld-nõelköis vajab üsna palju vett, seega tuleb seda regulaarselt kasta. Mulla pealmine kiht võib kastmiskordade vahel kuivada. Taimele meeldib ka veega pihustamine. Kui muld on liiga märg, hakkab kuld-nõelköis lehti langetama.

Kuld-nõelköiele antakse kasvuperioodil väetist paar korda kuus. Sobiv väetis on Lilleväetis.

Kuld-nõelköit on kerge paljundada ladva- või varrepistikutega. Varakevad sobib pistikutega paljundamiseks kõige paremini. Kuld-nõelköie küljest lõigata 10-15 cm pikk pistik, mille võib juurdumiseks panna veeklaasi või istutada kohe Mahe Külvi- ja Pikeerimismulda. Muld tihendada tüve ümbert ning kasta korralikult.

Kuld-nõelköis on suurepärane toaõhu puhastaja.

Otsi