Jäta sisu vahele
Ilupõõsad

Läikiv tuhkpuu

Cotoneaster lucidus

Kiiltotuhkapensas Cotoneaster lucidus

Läikiv tuhkpuu on tumerohelise, läikiva ja tiheda lehestikuga. Läikiva tuhkpuu sügisvärv on dekoratiivne, oranžikaspunaste lehtede keskelt piiluvad väikesed läikivad mustad marjad. Vastupidav põõsas on populaarne hekitaim.

Kastmine:

Suur

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

100-200 cm

Värvid:

Roosa

Õitsemine:

none

Vahemik :

I-VIII

Kiiltotuhkapensas Cotoneaster lucidus

Läikiv tuhkpuu on üsna kiirekasvuline, keskmise kõrgusega põõsas sobib hekiks ja kaitsvaks põõsarühmaks. Hästi tagasilõikust taluv liik, mistõttu kasutatakse sageli hekitaimena. Kaugele ulatuv juurestik seob tõhusalt pinnast. Kuna õied on vähemärgatavad ja marjad mittesöödavad, on kasutusväärtus lehestikul. Tuhkpuude marjad on mürgised.

Läikiv tuhkpuu kasvab 1-3 meetri kõrguseks ja 1,5 – 2 meetri laiuseks. Läikiv tuhkpuu kasvab nii päikselisel kui ka poolvarjulisel kasvukohal. Valgusküllasel kasvukohal on sügisvärvus intensiivsem. Läikiv tuhkpuu on talvekindel ja talvitub kasvutsoonides I-VI.

Läikiv tuhkpuu on kasvukoha suhtes vähenõudlik. Tuleb toime nii kuivas kui ka parasniiskes, keskmiselt toitainerikkas pinnases. Savikas või seisva veega pinnases ei kasva. Läikiv tuhkpuu istutatakse Aiamulda. Sobiv vahekaugus istutamisel on 70 cm.

Kevadel antakse läikivatele tuhkpuudele Aialupja ja väetatakse Kevadväetisega.

Vanemaid ja kahjustunud oksi võib eemaldada kevadel. Läikiv tuhkpuu talub ka varakevadel enne pungade puhkemist tugevat noorenduslõikust.

Otsi