Jäta sisu vahele
Sibulad ja mugulad

Liiliaõieline tulp

Tulipa

Liljakukkainen tulppaani Tulipa

Liiliatulbi õied on – nagu nimigi ütleb – liilia kujuga. Need tulbisordid on tihti kõrgekasvulised ja siredad. Õied on pikad ja peened ning koonusjad kroonlehed painduvad pisut tagasi. Liiliatulpide õitseaeg on pikk.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

30-50 cm

Värvid:

Valge Lilla Oranž Punane Roosa

Õitsemine:

Varasuvi

Liljakukkainen tulppaani Tulipa

Liiliaõielisi tulpe on palju erinevat värvi sorte. Nad on kas ühevärvilised või sageli ka kroonlehtede servadelt või keskosast värvitriipudega. Õis võib olla isegi kuni 10 cm pikkune. Liiliatulpide vars on sordist sõltuvalt 30-50 cm pikkune. Liiliatulbid sobivad rühmiti kasvatamiseks kas püsikupeenrasse või teiste sibullillede vahele. Õitsemine algab hilja ja kestab kaua. Liiliatulbid õitsevad mais-juunis.

Liiliatulpidele meeldib nii päikeseline kui poolvarjuline kasvukoht. Varjulisemas kohas algab õitsemine hiljem, kuid kestab ka kauem. Liiliatulpidele sobib hästi vett läbilaskev kobe muld. Sobiv muld nii istutamiseks kui mulla kvaliteedi parandamiseks on Aiamuld. Savist pinnast saab parandada Aiamulla, Kasvuturba ja Liivakastiliivaga. Liiliatulbi sibulad istutatakse 10 cm sügavusele ja 5-10cm vahedega. Parima tulemuse saavutate siis, kui sibulad saavad 2-3 nädalat juurduda, enne kui maa läbi külmub.

Sibulaid istutades tuleb mulda väetada Sibullillede Toiteseguga.

Kevadel lisatakse tulbipeenrale Aialupja ja väetatakse Sibullillede Toiteseguga, kui lehed hakkavad mullast tärkama.

Pärast õitsemist lõigatakse seemnekojad maha ning lastakse lehtedel rahulikult närtsida, sest toitained ladustuvad sibulatesse just lehtede kaudu. Tulbisibulad võib jätta talveks maha või kaevata pärast õitsemist üles ning säilitada neid suveperioodil turbas. Tulbisibulad istutatakse uuesti maha sügisel.

Ilus lõikelill.

Otsi