Jäta sisu vahele
Ilupuud

Mandžuuria pähklipuu

Juglans mandshurica

Mantsurianjalopähkinä Juglansia mandshurica

Mandžuuria pähklipuu on eksootilise välimusega ja mitu tüve moodustav, silmatorkavalt suurte lehtedega puu. Sobib kasvatamiseks suhteliselt madala ja laiavõralise soolopuuna.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

500-1500 cm

Vahemik :

I-III

Mantsurianjalopähkinä Juglansia mandshurica

Mandžuuria pähklipuul on lai võra. Oksad on paksud ja tugevad, kasvavad peaaegu horisontaalselt. Puu kasvab 5-15 m kõrguseks. Valgekarvased lehed meenutavad pihlakalehti, kuid võivad kasvada kuni 100 cm pikkuseks. Lehed on pealt kollakasrohelised, alumiselt küljelt sinakad. Lehed puhkevad alles varasuvel. Isasõied on pikkades rippuvates urbades. Sügisel valmivad söödavad pähklid.

Mandžuuria pähklipuu eelistab kasvada päikeselisel ja soojal kasvukohal. Võra ei tohi jääda teiste puude varju ja kasvukoht peab jääma avatuks, muidu jääb puu kasv kiduraks. Suuremõõtmeliste lehtede tõttu tuleb puu istutada tuulevaiksesse kasvukohta, et leherood ei murduks. Kevadiste öökülmade tõttu kergesti kahjustuv liik talvitub sobival kasvukohal. Kasvupinnas peab olema toitainerikas ja paksu mullakihiga. Sobiv muld on Erimuld Puudele ja põõsastele.

Kevadel lisatakse Mandžuuria pähklipuu kasvukohale Aialupja ja väetatakse Kevadväetisega.

Kuivanud oksad eemaldatakse enamasti augustis, sest kevadel tekib puul tugev mahlavool.

Vältida tüve vigastamist, puit läheb kergesti mädanema.

Otsi