Jäta sisu vahele
Ilupõõsad

Ottawa kukerpuu

Berberis × ottawensis ’Suberba’

Hurmehappomarja Berberis × ottawensis ’Suberba’

Ottawa kukerpuu on tugeva kasvuga dekoratiivne põõsas. Selle oksad on ogalised ja kaarduvad. Lehed kasvavad tihedalt ja on tumelillakaspunased. Põõsas õitseb juunis pilkupüüdvalt erekollaste kobarõisikutega.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

150-200 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Varasuvi

Vahemik :

I-V

Hurmehappomarja Berberis × ottawensis ’Suberba’

Ottawa kukerpuu on suursugune nii üksikult, põõsarühmas, kallakul kui vabalt kasvava hekitaimena. Sügisel muutub põõsa lehtede värv punakaks. Dekoratiivsed punased marjad püsivad põõsal kaua ka talvel. Ottawa kukerpuu on sobivas kasvukohas kiire kasvuga. Põõsas kasvab 150-200 cm kõrguseks. Ottawa kukerpuu kasvutsoonid on I-V.

Ottawa kukerpuule meeldib päikeseline ja poolvarjuline kasvukoht. Kukerpuud eelistavad päikeselist kasvukohta. Need taluvad hästi kuivust ja tuult. Talve üleelamist silmas pidades on parim kasvupinnas õhuline liivane muld. Istutamiseks sobib Erimuld Puudele ja Põõsastele või Aiamuld. Istutuskaugus on 80 cm.

Ottawa kukerpuu elab talve kõige paremini üle kaitsva lumekatte all. Väga külmal talvel võib põõsas saada külmakahjustusi, kuid tavaliselt taastub.

Kevaditi lubjatakse Ottawa kukerpuud Aialubjaga ja väetatakse Kevadväetisega.

Ottawa kukerpuu talub hästi lõikamist. Sellele võib teha hoolduslõikust kevaditi või sügiseti, harvendades vanemaid ja halvemas seisukorras oksi. Kui põõsast ei ole hooldatud ja hoolduslõikust on ogade tõttu raske teha, võib põõsa ka tugevalt 10 cm kõrgusele tagasi lõigata.

Hilissuvel lehtedele tekkiv hele kukerpuu härm on tavaline, kuid see ei häiri põõsa kasvamist.

Otsi