Jäta sisu vahele
Toataimed

Pesa-raunjalg

Asplenium nidus

Pesäraunioinen Asplenium nidus

Pesa-raunjalg on toataim, mille lehed on värskelt helerohelised. Need kasvavad taime keskelt kodarikulaadselt väljapoole, tekitades taime keskele tühja ruumi. Keskmiselt on lehed umbes 50 cm pikad ja umbes 5-10 cm laiad.

Värvid:

Rohelised lehed

Õitsemine:

none

Soovitame neid tooteid koos taimega:

Pesäraunioinen Asplenium nidus

Pesa-raunjalg kuulub sõnajalgtaimede hulka ja on pärit Aasia ja Okeaania metsadest. Selle terve labaga jäigalt püstised süstjad ja läikivad lehed moodustavad pesalaadse kodariku. Lehed võivad soodsates tingimustes kasvada isegi meetrikõrguseks ja 20 cm laiaks. Taime vanade lehtede alumistele külgedele tekivad pruunid laigud, mis on sõnajalale iseloomulikud eospesad.

Pesa-raunjalale meeldib hajutatud valgusega või varjuline koht. Liigse kuuma päikese käes viibimise tulemusena hakkavad lehed muutuma heledamaks ja tekivad värvimoonutused. Sobiv asukoht on lääne- või idapoolne aken. Taime võib paigutada ka toa keskele. Normaalne toatemperatuur sobib pesa-raunjalale. Taimele sobib Lillemuld või Roheliste Taimede muld.

Nagu teistele sõnajalgadele, meeldib ka pesa-raunjalale niiskus, seega tuleks mulda hoida regulaarse kastmisega pidevalt niiskena. Tegemist on vastupidava sõnajalaga ja taim talub aeg-ajalt ka lühiajalist kuivust. Samuti tasub teda regulaarselt piserdada, sest taim on oma looduslikus elukeskkonnas harjunud niiskusega.

Pesa-raunjalg ei vaja eriti väetamist. Kevadest suveni piisab Lillede toitesegu või Mahe vedelväetise lisamisest kastmisveele umbes kord kuus.

Taime lehed tuleks hoida tolmuvabad neid pühkides või kogu taime duši alla viies. Sisemisi õrnemaid ja õhukesi noori lehti tuleks käsitleda ettevaatlikult.

Pesa-raunjalg tuleb üle aasta istutada Lillemulda või Roheliste Taimede mulda.

Otsi