Jäta sisu vahele
Püsikud

Piimjaõieline kellukas

Campanula lactiflora

Maitokello Campanula lactiflora

Piimjaõieline kellukas on dekoratiivne ja lopsaka kasvuga püsik. Kellukjad õied on helesinised, valged, helelillad või roosad. Piimjaõieline kellukas õitseb rikkalikult ja kaua, õied moodustavad suuri kobaraid.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

80-120 cm

Värvid:

Helesinine Roosa Valge

Õitsemine:

Kesksuvi

Maitokello Campanula lactiflora

Piimjaõieline kellukas on 80-120 cm kõrgune püsik, mis sobib suurtesse püsikugruppidesse, püsikugruppide taustataimeks või kasvatamiseks soolotaimena. Taime lehed on piklikud ja ererohelised. Varred on kuni õisikuteni lehtedega kaetud. Piimjaõieline kellukas õitseb väga rikkalikult juunis-juulis. Nime on taim saanud valge piimmahla järgi.

Piimjaõieline kellukas eelistab kasvada päikeselisel või poolvarjulisel, tuulte eest kaitstud kasvukohal. Kasvupinnas peab olema hästi vett läbilaskev, rohke toitainesisaldusega ja parasniiske. Taim on tundlik talvise niiskuse suhtes. Sobiv muld on Erimuld Püsikutele ja roosidele. Vahekaugus istutamisel on 40 cm.

Kevaditi antakse piimjaõielise kelluka kasvualadele Aialupja ja väetatakse Aiaväetisega.

Kõrged taimed võivad vajada toestamist.

Piimjaõieline kellukas paljuneb seemnetega. Kui külvata seemned varakult pärast pinnase soojenemist, õitseb taim juba samal suvel.

Piimjaõieline kellukas on üsna vastupidav liik. Taimedele tuleks pärast pinnase jäätumist puistata peale Talvekaitse turvast. Kevadel eemaldatakse taimekaitseturvas taimede ümbert.

Otsi