Jäta sisu vahele
Toataimed

Silmikmonstera

Monstera adansonii

Sihvakal silmikmosteral on südamekujulised rohkete aukudega lehed. Taim on pärit Lõuna- ja Kesk-Ameerikast, kus ta kasvab troopilistes metsades mitmeaastase taimena.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

30-40 cm

Värvid:

Rohelised lehed

Soovitame neid tooteid koos taimega:

Toataimena kasvab silmikmonstera suhteliselt kiiresti, kuid jääb pottides siiski sobivalt kompaktseks. Võrsed võivad ulatuda mõne meetri pikkuseks. Silmikmonstera on suurepärane taim suurtes amplites või pottides, näiteks riiulil, kust tema võrsed saavad vabalt langeda. Taime võib ka suunata ja toetada kasvama mööda seina, kuid võrsed peavad olema toestatud. Küll aga on ta võimeline haakuma kookoskattega tugipulgale.

Istuta silmikmonstera Roheliste Taimede mulda või Roheliste Toataimede kruusa. Hea kasvualus on õhuline ja niiskust siduv. Vali kasvukohaks hele hajutatud valgusega koht. Sageli sobivad valgustingimused silmikmonsteral on ida- ja läänepoolsete akende juures. Varjus ei arene lehtedest võrseid ja kasv on jõuetu.

Kasta regulaarselt, kuid lase pinnasel kergelt kuivada. Toataimele sobiv kastmisintervall on kord nädalas.

Väeta regulaarselt Roheliste Taimede väetisega. Toitainete vähesus väljendub kehvas kasvus, kuid ka lehed võivad kollaseks muutuda. Vähenda talvel väetamist. Talvisel ajal võib silmikmostera kastmisvette lisada Kekkilä Looduslikku Meriadru. Kui annad silmikmosterale talvel lisavalgust, võid taime väetada aasta läbi. Taim talub kuiva toaõhku, kuid tänu niiskemates oludes kasvamisele kasvatab suuremad ja tihedamad lehed. Silmikmonsterale sobib seega pritsimine.

Otsi