Jäta sisu vahele
Sibulad ja mugulad

Sitsiilia mesilauk

Nectaroscordum siculum

Hajulaukka Nectaroscordum siculum

Sitsiilia mesilauk on kaunis sibultaim varasuvises aias. Dekoratiivne rippuv õisik kestab kaua. Õite värvus on eriline: rohekasvalget põhja ilmestavad purpurpunased triibud.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

90-120 cm

Värvid:

Mitmevärvilised lehed Rohelised lehed Valge

Õitsemine:

Kevad

Hajulaukka Nectaroscordum siculum

Sitsiilia mesilauk kasvatab 90-120 cm kõrged õievarred, mille tippu moodustub rippuvate õite kogum. Need on kellukesekujulised, heledad ja lillamustrilised. Ühe õievarre tipus võib puhkeda 10-30 õit. Õitsemisaeg on mai-juuni. Taime lehed eritavad peenestamisel tugevat ebameeldivat lõhna. Taimesort ei maitse kitsedele, jänestele, küülikutele ega mullamuttidele.

Sitsiilia mesilaugule meeldib päikeseline ja poolvarjuline kasvukoht. Kasvusubstraat peab olema vett hästi läbilaskev liivasegune muld. Sobiv muld on Aiamuld, millele võib juurde lisada puhast liiva, näiteks Liivakastiliiv. Sibulad istutatakse sügisel 20-30 cm vahedega.

Sibulaid mulda istutades võib lisada Sibullillede Toitesegu juba sügisel. Kasvukohta võib väetada ka kevadel Sibullillede Toiteseguga.

Sitsiilia mesilaugule võib paremaks talvitumiseks kasvukohale laotada Talvekaitse turvast või kuivi lehti.

Sitsiilia mesilaugul lastakse rahulikult kasvada samas kohas. Võib paljundada vanu taimestikke jagades, aga võib ennast ka ise külvata.

Vastupidav lõikelill.

Otsi