Jäta sisu vahele
Toataimed

Täpiline hõbeköis

Scindapsus pictus

Täpiline hõbeköis on ampli- ja ronitaim, millel on südajad hõbelaigulised ja narmaspinnaga lehed. See on kiirekasvuline toataim, millele meeldib nii varjus kui valguses.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

200 cm

Värvid:

Hõbehallid lehed Rohelised lehed

Õitsemine:

none

Täpiline hõbeköis on kuld-nõelköie sugulane, kuid vajab sugulasega võrreldes veidi rohkem valgust, et lehtede kaunis muster säiliks. Täpiline hõbeköis võib aasta jooksul kasvada mitu meetrit. Tundlikule nahale võib taim põhjustada nahaärritust.

Täpiline hõbeköis kasvab nii varjulises kui valgusküllases kohas. Seda tuleks siiski kaitsta otsese päikesepaiste eest. Kasvusubstraat peaks olema pidevalt niiske, kuid see ei tohi olla liiga märg ega liiga kuiv. Täpilise hõbeköie mullaks sobib kas Roheliste Taimede Muld (Kestvusmuld) või Lillemuld.

Täpilist hõbeköit võib väetada aastaringselt kord kuus Lillede Toiteseguga. Kastetakse korrapäraselt ja piserdatakse regulaarselt. Taime varsi tagasi pole vaja lõigata, sest see ei soodusta harunemist. Täpilist hõbeköit võib paljundada võsudest pistikuid lõigates ja pannes vette, kus neile juured alla kasvavad.

Täpiline hõbeköis istutatakse uude mulda kevadel. Poti põhja tasub teha korralik drenaaž Potikruusaga.

Otsi