Jäta sisu vahele
Ilupõõsad

Thunbergi kukerpuu

Berberis thunbergii

Japaninhappomarja Berberis thunbergii

Thunbergi kukerpuu on madalavõitu roheliste lehtedega ilupõõsas. Tihedakasvuline sitke põõsas sobib hekitaimeks ja põõsarühmadesse. Oksad on kaarduvad ja ogalised. Thunbergi kukerpuu värvub sügisel kaunilt kollakasoranžiks.

Kastmine:

Väike

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

50-100 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Varasuvi

Vahemik :

I-V

Japaninhappomarja Berberis thunbergii

Thunbergi kukerpuu lehed on väikesed ja rohurohelised. Väikesed rohekaskollased õied avanevad juuni algul. Mittesöödavad, kuid dekoratiivsed väikesed punased marjad püsivad põõsal poole talveni. Thunbergi kukerpuu on kiire kasvuga ja kasvutsoonid on I-V.

Thunbergi kukerpuu kasvab 50-100 cm kõrguseks ja 150-200 cm laiuseks. Thunbergi kukerpuu mari on mürgine, kuid küpsed marjad pole mürgised.

Thunbergi kukerpuule meeldib päikeseline, päikeselõõsas olev kasvukoht, kuid taimed kasvavad hästi ka poolvarjus. Need taluvad hästi kuivust ja tuult.

Kasvusubstraat võib olla kuiv või niiskepoolne, keskmiselt toitainerikas ja vett läbilaskev. Thunbergi kukerpuule sobiv muld on Aiamuld. Taimed istutatakse 60 cm vahedega.

Kevadel harvendatakse Thunbergi kukerpuud vanu oksi eemaldades. Põõsast on võimalik noorendada tagasilõikamisega. Kuna põõsas on ogaline, läheb tarvis korralikku kaitsevarustust.

Lõigatud kukerpuuhekke võib vaevata jahukaste. Selle tõrjumiseks võib lehti pritsida nt söögisooda-vesilahusega (2 tl söögisoodat/ 4l vett). Thunbergi kukerpuu elab talve kõige paremini üle paksu lumekatte all, aga kui see peaks saama külmakahjustusi, toibub taim nendest üldiselt hästi.

Otsi