Jäta sisu vahele
Sibulad ja mugulad

Triandrus- ehk kolmisnartsissid

Narcissus 'Triandrus-rühm

Orkideanarsissi narcissus thalia

Triandrusnartsiss on sibultaim, mille varrel puhkeb tavaliselt 2-6 tugeva aroomiga õit. Õied on rippuvad ja nende tupplehed pisut tagasi keerdunud. Enamik triandrusnartsisse kasvab 20-30 cm kõrguseks.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

20-30 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Kevad

Orkideanarsissi narcissus thalia

Triandrusnartsissid on erinevate nartsisside ristandid. Selle taime tunneb ära kitsaste ja pisut longus õite järgi, lisakroon on keskmise pikkusega ja ümara kujuga. Õite värv vaheldub erinevatest kollastest toonidest valgeni; õied võivad olla nii liht- kui täidisõied.  Triandrusnartsissid õitsevad mais-juunis.

Populaarsel sordil ’Thalia’kasvab iga õievarre otsas mitu puhasvalget longus õit. ’Hawera’ on rohkete väikeste kollaste õitega triandrusnartsissi sort. Õisi on igal varrel 2-6 ning iga õie läbimõõt on 3-4 cm.

Triandrusnartsissid on pisut talveõrnad, nad vajavad hästi vett läbilaskvat ja sooja kasvukohta. Nagu teistele nartsissidele meeldib ka neile päikeseline või poolvarjuline koht. Kasvusubstraat peaks olema hästi vett läbilaskev, toitaineterikas liivasegune muld. Sobiv muld on Aiamuld. Triandrusnartsissi sibulad istutatakse sügisel 15 cm sügavusele ning 10 cm vahedega.

Varakevadel antakse triandrusnartsisside kasvukohale Aialupja. Kui taimed hakkab tärkama, antakse neile Sibullillede toitesugu.

Pärast õitsemist lastakse lehtedel rahulikult kolletuda, et sibulad saaksid järgmiseks õitsemiseks jõudu koguda.

Aja möödudes muutuvad nartsissipuhmad liiga tihedaks, siis tuleks sibulad pärast lehtede närbumist üles kaevata. Sibulad sorteeritakse vastavalt suurusele ja istutatakse uuesti maha.

Triandrusnartsissid talvituvad kasvukohal, mis on hea vee läbilaskvusega ning kuhu ei tohi jääda seisvat vett. On hea, kui peenar on lumekatte all: see on parim külmaisolatsioon. Vähese lumega kohtadel võib peenra katta okaspuuokste ja kuivade lehtedega.

Otsi