Jäta sisu vahele
Mullad

Aiamuld

Kekkilä Puutarhamulta sopii kaikkien pihan kasvien istuttamiseen Kekkilä Puutarhamulta sopii maanparannukseen puutarhassa ja kasvimaalla

Aiamuld on kvaliteetne must muld kõigi aiataimede istutamiseks ja muru rajamiseks. Aiamuld sobib nii püsiku- ja lillepeenarde rajamiseks kui ka aia- ja peenramaa parandustöödeks.

Kvaliteetne must aiamuld kõigi aiataimede istutamiseks

Õhulisuse tagamiseks on lisatud peenliiva ja savi

Põhiväetisega väetatud ja lubjatud

Arvuta mulla kogus

Toode on saadaval hästivarustatud aiakauplustes.

Pakend

40 L / 60 L

EAN

4742449000086, 4742449000017

Tootekood

40 L - 33204, 60 L - 33197

Kekkilä Puutarhamulta sopii kaikkien pihan kasvien istuttamiseen Kekkilä Puutarhamulta sopii maanparannukseen puutarhassa ja kasvimaalla

Toormena on kasutatud eri kõdunemisastmega turbasorte, peenliiva ja savi. Aiamuld on põhiväetisega väetatud ja lubjatud.

Aiamullal on vastupidav ja õhurikas struktuur, mis on saavutatud tänu mulla toormena kasutatud liivale. Tume turvas parandab veepidavust. Mineraalväetis muudab toitained kiiresti taimedele kättesaadavaks.

Turba tõttu võib mullasegu sisaldada vähesel määral kõdunemata looduslikke kiude, nagu tuppvillpeasid ja väikseid puiduosakesi. Jämedateraline koostis muudab aiamulla õhulisemaks.

Kasuta Aiamulda uute taimede istutamiseks ja maaparanduseks.

Tootekirjeldus

Toorained: erinevad turbaliigid, liiv, jäme ja kvaliteetne peenliiv, liivsavi

Lisatud ained: 5,0 kg/m3 Mg- sisaldusega lubjakivipulber, 0,9 kg/m3 Kekkilä Start Grow™ üldväetis (NPK 15-5-24 + mikroelemendid)

Jämedusaste: keskmise jämedusega

Elektrijuhtivus (SFS 1+5): 30 mS/m

pH (1+5): 6,2

Lämmastik (N), vesilahustuv 135 mg/l

Fosfor (P), lahustuv 45 mg/l

Kaalium (K), lahustuv 220 mg/l

Niiskus: 55 %

Orgaanilise aine sisaldus: 50 %

Mahukaal: 400 g/l

Puude ja põõsaste istutamine

Kaeva maasse 40–80 cm sügav ja juurepalli suurusest pisut laiem auk. Kalla põhja 1–5 kotti Kekkilä Aiamulda ning sega kasvukoha aluspinnasega. Jäta auk natuke tühjaks ja sobita taim auku. Kui juurepalli ülaserv jääb maapinnast pisut kõrgemale, siis asetseb taim õigel sügavusel. Lisa või eemalda olenevalt vajadusest mulda. Võta pott taime ümbert ära ja aseta taim kasvukohale. Haruta keerdunud juuri ettevaatlikult lahti ja lisa juurepalli ümber mullasegu, nii et taim seisab püsti. Tihenda jalgadega tallates mulda juurepalli ümber.

Kasta taimi alguses regulaarselt. Anna vett korraga piisavalt, nii et muld oleks niiske kogu juurestiku ulatuses. Pärast kasvuspurti väeta taimi Kekkilä Aiaväetisega.

Lisaväetamiseks pärast taimede kasvu algust sobib kas Kekkilä Aiaväetis või Kekkilä Mahe Marjaväetis. Aia üldväetamiseks soovitame kasutada kevadel Kekkilä Aiaväetist ning sügisel Kekkilä Sügisväetis PLUS+.

Muru rajamine

Riisu kokku vana muru ja laota Kekkilä Aiamuld ühtlaselt laiali. Sega muld aluspinnasega. Silu rehaga võimalikult ühtlaseks ja tasanda, et pind taluks kerget kõndimist. Külva seemned ja sega need pinnasega või kata õhukese mullakihiga. Ära lase murul idanemisfaasis või suvekuumuses kuivada. Kui maapind on kuiv, kasta muru. Järgmisel aastal töötle muru Kekkilä Aialubja ja Kekkilä Muruväetisega Plus+ väetisega.

 • Istutamine

  3–5 kotti puu kohta
  1–2 kotti põõsa kohta

 • Maaparandus

  1 kott / 1 m2

 • Muru rajamine

  3-5 kotti / m2

Otsi