Jäta sisu vahele
Väetised

Taimeväetis Kestlik+

Uudis

Taimeväetis Kestlik+ on kergesti doseeritav, veega segatav, kliimasõbralik ja tõhus ringlusväetis, mis sobib kõikidele taimedele kodus ja aias. Tasakaalustatud toitainete koostis ja olulised mikroelemendid tagavad terve ja hea kasvu, rikkaliku õitsemise ja maitsva saagi. Sisaldab huumusühendit, mis parandab toitainete omastamist ja juurestiku kasvu. Taimeväetis on pestitsiidivaba ringmajandustoode.

Üks toode kõikidele taimedele

Lihtne doseerida

Väike pakend toataimedele, suurem pakend aeda ja kasvuhoonesse

Toode on saadaval hästivarustatud aiakauplustes.

Pakend

400 ml, 3 L

NPK

4-1-4

EAN

6433000350785 (400 ml), 6433000350792 (3 L)

Tootekood

35078 (400 ml), 35079 (3 L)

Uudis

Uue põlvkonna ringlusväetis

Kekkilä Taimeväetis Kestlik+ toodetakse Hollandi biogaasitehases täiesti uudsel patenteeritud meetodil. Biogaasi valmistatakse erinevatest orgaanilistest jäätmetest, näiteks sõnnikust ja erinevatest toiduainetööstuste kõrvalproduktidest. Protsessi käigus eraldatakse üksteisest kuivaines ja lämmastikurikas lahus. Kuivainest võib kasutada põllumajanduses maaparanduseks, kuid vedeliku töötlemine jätkub. Lämmastik eraldatakse ning seda töödeldakse bioreaktori kasulike bakterite abil, et saavutada taimedele paremini omastatav olek. Lahust kuumutatakse kaks korda, seejärel filtreeritakse ja kontsentreeritakse. Järele jäävas, läbipaistvas nitraadilämmastikulahuses ei ole enam kahjulikke aineid. Sellele lahusele lisatakse taimedele vajalikke mikroelemente.  Biogaasitehas toimib oma energia abil ning lämmastiku tootmisprotsessis tekib minimaalne süsinikujalajälg.

Selgest puhtast nitraadi lämmastikulahusest valmistatakse kvaliteetne, kahjutu taaskasutusveega segatav ringlusväetis. Väetisesse lisatakse merevetikad ja kõik taimedele vajalikud mikroelemendid kergesti lahustuval kujul.

Taimeväetis Kestlik+ sisaldab kõiki taimedele vajalikke toitaineid

Taimede kasvu seisukohalt on lämmastik (N) kõige olulisem taimede toitaine ja taimed vajavad seda kõige enam. Taimed võtavad maapinnast lämmastikku kas ammooniumi kujul NH4+ või nitraadi kujul NO3-. Lämmastik on oluline toitaine taimede kasvuga seotud funktsioonides ja taimestruktuurides. Kui taimedel puudub lämmastik, siis kasv peatub ja lämmastikupuudus on ka taimekasvatust kõige piiravam tegur. Lämmastik on lehtroheliste oluline osa, kus toimub taimeühendus. Lämmastikväetis suurendab kontaktlehtede pindala. Taimeväetis Kestlik+ sisaldab lämmastiku toitaineid täpselt õigel kujul.

Mikroelemendid on taimede vitamiinid

Heaks kasvuks vajavad taimed pidevalt kuut mikroelementi: rauda, mangaani, tsinki, vaske, boori ja molübdeeni. Juba ühe mikroelemendi puudus võib põhjustada kasvamise aeglustumist ja saagi vähenemist. EDDHA ja EDTA liited tähendavad, et aine on kelaaditud kujul. Mikroelementidest peavad tootes olema kelaaditud kujul metallid (raud, mangaan, tsink ja vask), et vältida vedeliku sadestumist ja hoida mikrotoitaineid taimede jaoks kasutataval kujul. Taimeväetis Kestlik+ sisaldab kõiki taimedele vajalikke mikroelemente lihtsalt kasutataval kujul.

Lisaks sisaldab Kekkilä Taimeväetis Kestlik+ huumusühendil põhinevat biostomulanti Juurevõim, mis parandab toitainete omastamist ning võrsete ja juurestiku kasvu. Huumusühend tagab toitainete omastamise, eriti aga fosfaatide ja mikroelementide kättesaadavuse taimele.

Kasutuskohad

Rohelised taimed, potililled, maitsetaimed ja istikud, suvelilled, juurviljaaed, köögiviljaaed.

Tootekirjeldus

Tüüp NPK väetislahus, NPK 4-1-4

Sisaldab boori (B), vaske (Cu), rauda (Fe), mangaani (Mn),molübdeeni ( Mo) , tsinki (Zn) ja huumusühendit – biostimulaatorit.

Üldlämmastik (N) 4,3%

Nitraatlämmastik (N) 0,8%

Karbamiidlämmastik (N) 3,4%

Vees lahustuv fosfor (P) 0,69 %

Vees lahustuv kaalium (K) 3,7%

Boor (B) 0,002 %,

Vask (Cu) EDTA kelaat 0,001%

Raud (Fe) EDTA kelaat 0,01 %

Mangaan (Mn) EDTA kelaat 0,001 %

Molübdeen ( Mo) 0,0003%

Tsink (Zn) EDTA kelaat 0,0008 %

Säilitada jahedas, jäätumise ja päikese eest kaitstult, lastele ja lemmikloomadele kättesaamatus kohas.

Väetada kasvuperioodil 1-2 korda nädalas vastavalt vajadusele. Enne kasutamist loksutage korralikult. Kasutage ainult kindlaksmääratud vajadusel ja järgige kasutusjuhendit.

400 ml pudel

Annustamine 1 liitri vee kohta (1 pumbavajutus on umbes 2 ml):

Rohelised taimed, toalilled, maitsetaimed ja seemikud 3 pumbavajutust (6 ml)

Suvelilled, tomatid ja köögiviljaaed 4 pumbavajutust (8 ml)

3-liitrine pudel

Annustamine 10 liitri vee kohta (1 pumbavajutus on umbes 30 ml):

Potililled, maitsetaimed ja seemikud 2 pumbavajutust (60 ml)

Suvelilled, tomatid ja aiamaa 3 pumbavajutust (90 ml)

 • 400 ml pudel: rohelised taimed, toalilled, ürdid ja seemikud

  6 ml / 1 liiter vett

 • 400 ml pudel: suvelilled, tomatid, aiamaa

  8 ml / 1 liiter vett

 • 3 L pakend: potililled, maitsetaimed ja seemikud

  60 ml / 10 liitrit vett

 • 3 L pakend: suvelilled, tomatid ja aiamaa

  90 ml / 10 liitrit vett

 • 400 ml

  70 liitrit valmis toitainelahust

 • 3 L

  500 liitrit valmis toitainelahust

Kekkilä Kestlik+ on igapäevakasutuseks mõeldud keskkonnasäästlik aiandustoodete sari. Kestlikest toorainetest ja materjalidest valmistatud tooted tagavad taimedele hea kasvukeskkonna. Taaskasutuskeskseid ja energiasäästlikke tootmismeetodeid kasutades vähendame jäätmeid ja säästame loodust. Taaskasutatud plastist valmistatud pakendid on 100% ringlusse võetavad – Kestlik+ toodetest ei teki jäätmeid. Kekkilä Kestlik+ toodetega loome rohelisema tuleviku!

+ Säästlik tooraine
+ Ei mingit raiskamist
+ Lihtne õnnestuda
+ Jätkusuutlikuks igapäevaeluks

Tutvu Kekkilä Kestlik+ tootesarjaga siin.

 

Juurivoima
Avainlippu

Otsi