Kasvatage oma taimed ise – seemnete külvamine

Paljusid lemmikköögivilju on lihtne ise ette kasvatada. Ühest kotitäiest seemnetest saab hulga taimi ja neid on mõnus jagada teistelegi! Seemned külvatakse kas külvikastidesse või väikestesse pottidesse.

Milline aeg külvamiseks sobib?

Veebruarist aprillini on hea aeg külvata taimi, mille kasvuaeg on pikem. Sobiva külviaja kohta saate teavet seemnepakendilt. Näiteks tomatid on soovitatav külvata aprillis.

Kiire kasvuga köögiviljad, nt kõrvitsad külvatakse alles mais. Ajastus on oluline, sest liiga pikk kasvuaeg tähendab seda, et taim venib välja ja jääb jõuetuks.

Milline muld külvamiseks sobib?

Külvimuld on kõigi seemnete külvamiseks ette nähtud erimuld. Kerge struktuuriga ja õhurikas, peent heledat turvast ja liiva sisaldav muld on ideaalne kasvusubstraat väikestele ja peenikeste juurtega taimedele.

Mahe Külvi- ja Pikeerimismuld sobib kõikide seemnete ja taimede mahekülviks ning mahekasvatuseks. Õhuline struktuur ja taimepõhised toitained soodustavad istikute idanemist ja kasvu. Tänu mikrobioloogilisele aktiivsusele eraldub lämmastik taimepõhises väetises aeglaselt pinnasesse, mistõttu on seda igas taime arenguetapis piisavalt.

Kontrollige seemnepakilt külviaega.
Hea nipp

Seemnete külvamine

  • 1. Puistake pottidesse, külvikastidesse või spetsiaalsetesse patareidesse Külvimulda. On oluline, et anumad oleksid puhtad.

  • 2. Tasandage ja tihendage Külvimulla pinda käe või joogiklaasi põhjaga vajutades.

  • 3. Külvake seemned võimalikult ühtlaselt, puistades need mullapinnale. Seda nimetatakse hajuskülviks.

  • 4. Katke külv õhukese mullakihiga, mille paksus on võrdne seemne suurusega. Kõige paremini õnnestub see sõela abil.

  • 5. Torgake suured seemned ükshaaval väikestesse pottidesse. Mulda võib seemne jaoks näiteks pliiatsiga augu ette teha.

  • 6. Pritsige muld pihustipudelist üleni märjaks või laske sel potialuselt vett imada.

Which country site would you like to visit?