Jäta sisu vahele

Kasvata rõõmu: maitsetaimede kasvatamine rõdul

Maitsetaimede kasvatamine on lihtne. Potitaimedega saad hästi alustada. Lisaks vajad istutusanumat ja sobivat mulda. Samuti saad talveks oma maitsetaimi koguda.

Nii istutad ürdi istikuid

  1. Kõigepealt vali sobiva suuruse ja põhjaauguga potid. Mitu maitsetaime võib istutada suuremasse potti või Jalgadel Kasvatuskasti. Taimed saad istutada ka otse Mahe Kasvatuskotti.
  2. Täida istutuspott Mahe Ürdimullaga, mis on valmistatud erinevatest turbasortidest, liivast, jämedast ja peenikesest peenliivast spetsiaalselt ürtide kasvatamiseks.
  3. Kaeva taimede jaoks süvend. Eemalda ümbrispott ja ava juurestik. Võrsed on sageli väga tihedad, nii et mõned neist saab eraldada. Kui lõikad maitsetaimi enne istutamist toiduvalmistamiseks, jäta võrsetele rohkelt lehti.
  4. Istuta seemik ja tihenda pinnas juurekamara ümber. Kasta nii, et muld oleks täiesti märg.

Hoolitse korralikult

Toida ürte Loodusliku Taimeväetisega. Kastmisveega segatav toitainete koostis on täielikult taimne. Tulevikus kasta ühtlaselt, kuid pane tähele, et liiga niiskes mullas juurestik ei edene. Lõika ürte ühtlaselt, see paksendab neid. Nii püsib lehtede maitse kogu suve jooksul hea.

Maitsetaimed kasvavad tihedamaks, kui neid lõigata. Kogu ka talveks.

Basiilik sobib paljudele roogadele ja on kindel valik ürdipeenrasse.

Otsi