Jäta sisu vahele

Köögiviljamaa suvine väetamine

Kui taimed saavad kogu suve jooksul toitaineid, püsivad nad terved ja kasvavad kiiremini. See võimaldab ka varem saaki korjata.

Kui taimed saavad toitaineid kogu suve jooksul, püsivad nad terved ja kasvavad kiiremini. Regulaarne võimaldab ka varem saaki korjata.

Regulaarne väetamine kogu suve jooksul

Köögiviljadele on hea anda Mahedat Vedelväetist iga paari nädala tagant. Enne taimede väetamist ära unustage mulda kasta. Lisage kastmisveele vedelat väetist ja segage hästi läbi. Kastke taimi nii, et väetist satuks natuke ka lehtedele. Pärast jahedat hooaega kiirendab lehtedel olev väetis taimede kasvu.

Pärast jahedat hooaega kiirendab lehtedel olev väetis taimede kasvu.

Köögiviljadele, nagu kapsas, võib anda kevadisele väetamisele lisaks ka Mahe Aiamaaväetist. Puistake väetisegraanulid juurte lähedale ja kastke taimi. Kekkilä maheväetised sobivad kõigile õue-, rõdu- ja kasvuhoone taimedele.

Kasvujõud kompostist

Köögiviljaaiast ja köögist tuleb palju komposteeritavat ning valmis kompostihuumust saab aias kasutada kattena või segada mullaga. Nii orgaanilised väetised kui ka kompost parandavad mulla mikroobide aktiivsust, mis on taimedele väga oluline. Taimed tänavad toitainete eest, pakkudes vastutasuks rikkalikult saaki.

Otsi