Jäta sisu vahele

Maasikate istutamine

Magusad maasikad on ühed armastatuimad marjad. Maasikamaad on lihtne rajada ka väikesse aeda. Lugege juhiseid!

Maasikataimi võib aianduskeskustes leida nii paljasjuursete kui ka amplitaimedena. Lisaks võib maasika tütartaimi eraldada ka varasematest taimedest.

Kevadel ja sügise alguses tehtud maasikamaa taimed võib hankida väikeste paljasjuursete taimedena, aga suve keskel või kui maasikamaad ei ole võimalik kasta, on väiketaimede juurdumine kindlam.

Kui teil on juba maasikad, võite eemaldada risoomid tervetest taimedest ja paigaldada need enne istutamist potidesse.

Maasikataimed istutatakse sama sügavale, kui eelnev taime kasvusügavus, ühtse rivina umbes 40-45 cm vahedega. Taimed surutakse kergelt kinni ja kastetakse.

Parim maasika istutamisaeg

– Kevadel maist jaanipäevani

– Sügisel augustist septembri keskpaigani

Maasikamaa rajamine

  • Maasikamaa põhiväetisena kasuta Kekkilä Mahe Marjaväetist või Sügisväetist.
  • Lupjamiseks kasuta Kekkilä Aialupja.
  • Lisa peenrasse Mahe Aiamulda või Kasvuturvast.
  • Peenrad tee maapinnast natuke kõrgemale ning kata kile või maasikakangaga ja lõika sisse istutusaugud u iga 40 cm järel. Säti maasikataimed kahte või ühte ritta.
  • Enne istutamist kasta maapind korralikult läbi.
  • Kaitse taimi tuule ja otsese päikesevalguse eest (eriti paljas juurseid taimi).

Istutamine

Taimed istutatakse enne valmis tehtud süvenditesse. Istutussügavus on maasikatel väga oluline –  mullast peab südamik välja jääma, aga juured ei tohi paljaks jääda. Liiga paljad juured võivad kuivada. Ka liiga sügavale istutatud taim võib kärbuda. Taime juureotsad peavad istutusaugus otse sirgelt alla jääma. Istutamise järel tihenda muld korralikult ja kasta  uuesti korralikult läbi.

Maasikamaa tuleks iga nelja aasta järel uude kohta ümber rajada, kuna vanas mullas võivad taimekahjurid saaki pidurdama hakata ning ka ühes kohas pikalt ühte kultuuri kasvatades, kurnab see mulda.

Otsi