Jäta sisu vahele

Ürtide kasvatamine aknalaual

Maitsetaimi on toiduvalmistamisel lihtne kasutada, kui need on käepärast. Maitsetaimede kasvatamiseks toas sobivad ka hästi valgustatud töötasapind või aknalaud.

Ürtide kasvatamine on lihtne

Maitsetaimede kasvatamist on lihtne alustada ostetud potitaimede kasvatamist jätkates. Neid võib kasutada esmalt toiduvalmistamiseks, kuid lõigake taime selliselt, et võrsetele jääb lehti alles. Nii jätkub kasv kiiremini.

Potimaitsetaim tuleb istutada müügipotist 2–3 korda suuremasse potti ümber. Müügipott on soovitatav eemaldada, kasvõi kääridega lõigates. Taime juurekael peab jääma mullapinna kõrgusele või sellest pisut madalamale.

Enamikku potimaitsetaimi võib ka ettevaatlikult harvendada, sest algses potis on võrseid sageli üleliia. Samuti on hea juurestikku pisut paljastada.

Ürtide külvamine

Mahedat Ürdimulda võib kasutada ka maitsetaimede külvamiseks ja mitmesuguste võrsete kasvatamiseks. Niisutage ja tasandage muld, suruge seemned kergelt mulda kinni ning kastke. Katke seemned õhukese mullakihiga. Ärge katke selliseid väikseid seemneid, mis vajavad idanemiseks valgust.

Näiteks mitmesugused basiilikud, pune, koriander ja murulauk on ka päris algajate jaoks üpris lihtsalt kasvatatavad maitsetaimed.

Otsi