Jäta sisu vahele
Ilupuud

Arukask ’Youngii’

Betula pendula ’Youngii’

Kyynelkoivu Betula pendula ’Youngii’

Arukask ’Youngii’ on väikeseleheline rippuvate okstega arukase sort. Tavaliselt poogitakse ta 2-3 m kõrgusele arukasele. Puu võra kasvab kiiresti umbes 3 m laiuseks. See dekoratiivse välimusega väike puu sobib hästi soolotaimeks.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

200-400 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Kevad

Vahemik :

I-V

Kyynelkoivu Betula pendula ’Youngii’

Arukask ’Youngii’ sobib soolotaimeks ehitislikku keskkonda ja linnaparkidesse. Puu õitseb lehtede puhkemise ajal mais-juunis, urvad on kollased. Lehelaba on väike, vaid 1-2 cm pikkune. Sügisel muutub lehestik tuhmjalt oranžkollakaks nagu arukaskedel tavaliselt. Kõige parem kasvukoht on päikeseline. Heades valgustingimustes püsib puu võra kaunis. Sobiv kasvusubstraat on kuiv või niiske ja keskmise toitainesisaldusega. Arukasele sobib sookasega võrreldes paremini kuiv pinnas, kuid see talub lühiajaliselt ka seisvat vett. Arukase istutamisel kasutatakse Erimulda Puude ja põõsastele.

Noor arukask on tuulele üsna vastupidav, kuid vana puu kaotab tuules oksi. Kiirekasvuline puu juurdub peamiselt kõige ülemisse pinnasekihti ja ei talu oma juurte ümber hilisemaid pinnasetöid ega libedusetõrjeks mõeldud soolatamist.

Puu tüvi saab kergesti vigastada ja hakkab pehkima näiteks muruniitja löökide tõttu, seepärast tasuks tüve alaosa ümber jätta mullamaa. See saab lihtsalt hooldatava hea väljanägemise, kui puistate mullale Dekoratiivmultši.

Noore puu võra lõigatakse vihmavarju kujuliseks. Täiskasvanud arukaske lõigatakse võimalikult vähe, eelkõige eemaldatakse kuivanud oksad. Kõige parem on lõigata augustis, sest puu mahlajooks on kevadtalvel ja kevadel tugev.

Otsi