Jäta sisu vahele
Suvelilled

Kanna

Canna x generalis

Kannan Canna x generalis punainen kukka Kannan Canna x generalis valkoinen kukka

Kanna on traditsiooniline ja üks uhkemaid dekoratiivseid suvelillerühmade taimi. Kannal on suured pilkupüüdvad punased õied ning suured dekoratiivsed lehed. Kanna on lopsaka kasvuga, sordist sõltuvalt võib kõrgus olla umbes 50-120 cm.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

50-130 cm

Värvid:

Valge Punane

Õitsemine:

Kesksuvi

Kannan Canna x generalis punainen kukka Kannan Canna x generalis valkoinen kukka

Kanna on rühmataim, mis sobib lillerühmade stiilseks keskpunktiks või taustataimeks. Taim on suur ja püstise kasvuga. Õied on suured ja pilkupüüdvad. Traditsioonilisele erepunasele lisaks on saadaval ka kollaste, oranžide, helepunaste ja kirjude õitega taimi. Kanna suured helerohelised, punakad või kirjud lehed on terveservalised ja üsna kõvad.

Kannale meeldib kasvada ja taim õitseb kõige paremini päikeselises ja soojas kasvukohas. Kannad õitsevad juulist septembrini, õienuppudega taimi on aianduspoodidest võimalik osta juba juunis. Osa kannasortidest on väga ilmastikukindlad, osa aga tundlikud vihma suhtes, mille mõjul õite kroonlehed kannatavad.

Kanna tuleb istutada suurtesse pottidesse või avamaale lillerühmadesse rohkesse mulda. Kasvusubstraat peab olema toitainerikas ja hästi vett pidav. Pottides kasvatamiseks sobib Erimuld Suvelilledele. Lillepeenrasse tuleks lisada Aiamulda. Kannad tuleb istutada 40-60 cm vahedega.

Kanna on kiire kasvuga ja vajab palju vett ning väetamist. Suvelillede Toitesegu tuleks lisada kastmisvette iga kord.

Kanna mugulad elavad sisetingimustes hästi ületalve. Mugulad tuleb välja kaevata enne öökülmade saabumist, mullast puhtaks pühkida ning säilitada liiva või turbaga täidetud kastis jahedas ruumis. Järgmisel kevadel võib mugulad ettekasvatamiseks istutada juba märtsis, et taimed jõuaksid suvel õitseda. Ettekasvatades tuleb kannasid ühtlaselt kasta ja väetada. Hiljem kevadel, kui päevad juba on soojemad, tuleks kannasid harjutada välistingimustega, tõstes taimed päevaks õue ja ööseks jälle sisse tuua. Taimed viiakse ööpäevaringselt õue alles siis, kui öökülmade oht on möödas, kuna kanna on külmaõrn.

Otsi