Jäta sisu vahele
Püsikud

Oshiima tarn

Carex oshimensis

Oshimansara Carex oshimensis koristeheinä

Oshiima tarn on mitmeaastane dekoratiivkõrreline, mis kasvab mätasjalt. Seda taime kutsutakse ka ripptarnaks, sest tema pikad lehed langevad graatsiliselt allapoole. Kõige tavalisemad on kollaste ja valgete triipudega sordid.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

30 - 50 cm

Värvid:

Rohelised lehed

Õitsemine:

Kevad

Oshimansara Carex oshimensis koristeheinä

Oshiima tarn kasvab 30-50 cm kõrguseks ning ta sobib kõige paremini teiste dekoratiivsete kõrreliste kõrvale või okaspuude/põõsaste juurde. Oshiima tarn sobib ka potis kasvatamiseks ning suvelillede ja sügistaimede kõrvale.

Oshiima tarnale meeldib kõige enam poolvarjuline või varjuline kasvukoht. Otseses päikesepaistes võib lehtede vahajas pind muutuda pruunikaks. Oshiima tarnale meeldib niiske, toitaineterikas ja happekas-mullakas pinnas. Istutusmullana võib kasutada Erimulda Püsikutele ja roosidele. Taimed istutatakse 50 cm vahedega.

Oshiima tarna kasvusubstraat tasuks katta kas Dekoratiivkivi või Dekoratiivmultšiga. Need tõstavad taime ilusasti esile ja hoiavad tema juured niisked.

Oshiima tarna väetatakse kevadel Kevadväetisega. Happelise pinnase taimena ei vaja tarn lisalupja.

Lehed lõigatakse tagasi kevadel.

Talvitumise tagamiseks puistatakse sügisel oshiima tarna juurtele Talvekaitse turvast või aiast riisutud lehti. Pottides kasvanud tarnad istutatakse sügisel maha talvituma.

Vajaduse korral võib tarnapuhmaid kevadel jagada.

Otsi