Jäta sisu vahele
Toataimed

Peperoomiad

Peperomia sp.

Muorinkukan Peperomia sp. lehti

Peperoomiad on vähenõudlikud, väikesed toataimed, mille dekoratiivne väärtus tuleneb nende lopsakast, erikujulisest või erivärvilisest lehestikust. Peperoomiate hulgas on väga erineva kujuga taimi.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

20 cm

Värvid:

Valge

Muorinkukan Peperomia sp. lehti

Peperoomiate lehestik võib moodustada lopsaka lehekodariku, roomava või rippuva kuju püstiste või veidi lamanduvate lehtedega. Lehed on dekoratiivsed, näiteks sebrapeperoomial ja männaspeperoomial kirjud, keerdlehisel peperoomial soonelised. Pikad ja kitsad, piprataolised õisikud on valged. Fraseri peperoomial on suured, lõhnavad õisikud. Püstise ja rosetja kasvukujuga peperoomiate kõrgus on umbes 20 cm.

Peperoomiad vajavad valgusküllast kasvukohta, kuid otsest päikesekiirgust tuleb vältida. Ümber istutamisel ja mulla vahetamisel kasutatakse Roheliste Taimede mulda või Lillemulda.

Peperoomiaid kastetakse regulaarselt ja mullal lastakse kastmiskordade vahel kuivada. Talvel kastetakse vähem. Peperoomiatele ei meeldi liiga märg muld, eriti siis, kui kasvukoht on jahe või aknast tuleb külma õhku. Kasvuperioodil väetatakse regulaarselt Lillede Toiteseguga.

Mulda vahetatakse veebruaris-märtsis.

Otsi