Jäta sisu vahele
Ilupõõsad

Põõsas-kirsipuu roomav teisend

Prunus pumila var. depressa

Lamohietakirsikka Prunus pumila var. depressa

Põõsas-kirsipuu roomav teisend on pinnakattetaim, millel on üle meetri pikkusteks kasvavad jäigad pruunid oksad. Roomav kirsipuu õitseb rikkalikult mais-juunis, tema õied on väikesed ja valged. Lehestikul on uhke punane sügisvärv.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

20 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Varasuvi

Vahemik :

I-V

Lamohietakirsikka Prunus pumila var. depressa

Põõsas-kirsipuu roomav teisend sobib oma maadligi hoidva vormi tõttu istutamiseks nõlvadele, kivikutesse ja kas või müürile. Soodsal kasvukohal saab temast kiiresti hea pinnakattetaim. Põõsa kitsad tuhmrohelised lehed on alt helehallid. Läikiv luuvili küpseb sügisel punakasmustaks. Taim kasvab 10-20 cm kõrguseks ning 70-100 cm laiuseks. Põõsas-kirsipuu roomav teisend on terve ja vastupidav taim.

Põõsas-kirsipuu roomavale teisendile sobib päikeseline kasvukoht, taim talub ka otsest päikesepaistet. Pinnas võiks olla kuiv ja liivakas või niiske ja vett läbilaskev, keskmise toitainesisaldusega ja lubjakas. Põõsas-kirsipuu roomav teisend ei talu talvist märgust. Sobiv muld taime istutamiseks on Aiamuld või Erimuld Puudele ja põõsastele. Põõsas-kirsipuu roomavad teisendid istutatakse 70 cm vahedega.

Diagonaalselt ülespoole kasvava võra tõttu satub maapinnale valgust ja põõsa keskel võivad idanema hakata umbrohud. Seda saab välistada, kui istutate taimed multšiga üle puistatud istutuskohale. Kattematerjaliks sobib kas Puukooremultš või Dekoratiivmultš. Näiteks Süsimust dekoratiivmultš laseb hästi esile tõusta nii valgetel kevadistel õitel kui sügisesel punasel lehevärvil.

Kevadel antakse taimele Aialupja ja väetatakse Kevadväetisega.

Juhul kui põõsas-kirsipuu roomav teisend vajab lõikamist, tehakse seda alles juulikuus.

Otsi