Jäta sisu vahele
Püsikud

Sinihelmikas

Molinia caerulea 'Variegata'

Kirjosiniheinä Molinia caerulea 'Variegata'

Sinihelmikas on mitmeaastane dekoratiivne heintaim, mille püstised lehed on valge-rohelisetriibulised. Dekoratiivsed õietutid kerkivad kõrgele lehestiku kohale. Sügisel omandab sinihelmikas kollakas- või punakaspruuni sügisvärvuse.

Kastmine:

Suur

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

30-70 cm

Värvid:

Rohelised lehed

Õitsemine:

Kesksuvi

Kirjosiniheinä Molinia caerulea 'Variegata'

Sinihelmikas on mitmeti kasutatav ja vastupidav heintaim, mis kasvab aeglaselt tihedateks mätasteks. Elegantsed lehed on pikad ja kitsad. Taime kõrgus on 30-50 cm, õitsedes 70-120 cm. Taim õitseb augustis-septembris. Sinihelmikas on eriti kaunis põõsa- või püsikurühmades, kiviktaimlas ja veekogude kallastel.

Sinihelmikas eelistab päikeselist või poolvarjulist kasvukohta. Taim on kasvupinnase suhtes vähenõudlik, kuid pinnas peab olema piisavalt niiske. Sinihelmikas kasvab kõige paremini parasniiskes või niiskes, happelise reaktsiooniga liivakas, keskmise toitainesisaldusega pinnases. Sinihelmika võib istutada Erimulda Püsikutele ja Roosidele või Aiamulda. Taimede vahekaugus istutamisel on 40 cm.

Kevadel lisatakse sinihelmika kasvukohale Aialupja ja väetatakse Kevadväetisega. Taimede vahele võib puistata Aia Kattemulda.

Taimi võib kevadel dekoratiivsuse taastamiseks veidi tagasi lõigata.

Vähemalt paariaastasi sinihelmikaid jagatakse kevadel. Kõige lihtsam on seda teha talvele järgneva korrastuslõikuse käigus.

Otsi