Jäta sisu vahele
Suvelilled

Suva ilunõges

Plectranthus forsteri 'Marginatus'

Kirjoliisukka Plectranthus forsteri 'Marginatus'

Ilunõgesel on ümara kujuga, valge servaga ja tugevasti lõhnavad lehed. Kauni lehemustriga ilunõgesed rõhutavad teisi värve ning pikki võrseid kasvatav taim sobib hästi teiste suvelillede hulgas allapoole rippuvaks taimeks. Õied on märkamatud.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

Pituus 50 - 80 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Hilisuvi

Kirjoliisukka Plectranthus forsteri 'Marginatus'

Suva ilunõges on toataimena tuntud kirinõgese, Plectranthus oertendahlii, aiataimena kasvatatav lähisugulane. Valgekirjute lehtedega ja lopsaka kasvuga ilunõgesed sobivad amplitesse ning poti- ja kastitaimede ääretaimeks. Suva ilunõges kasvab 20-30 cm kõrguseks ning selle võrsed ulatuvad 50-80 sentimeetrini.

Suva ilunõges kasvab kõige meelsamini poolvarjus. Taim tuleb toime ka varjus, kuid siis rohekasvalge värvus kahvatub. Suva ilunõges talub keskmiselt tuult ja vihma, peaasi, et kasvupinnas oleks hästi vett läbi laskev. Suva ilunõges on dekoratiivine kuni sügisese jaheduseni, kuid ei talu külma.

Hea kasvupinnas ilunõgesele on toitainerikas ja õhuline, näiteks Erimuld Suvelilledele. Ilunõgesed istutatakse 30 cm vahedega.

Suva ilunõgest kastetakse ühtlaselt ja väetatakse regulaarselt Kevadväetisega.

Liiga pikaks kasvanud võrseid võib lühemaks lõigata.

Suva ilunõges talvitub toatemperatuuril või veidi jahedamas nagu tavaline toataim. Enne siseruumidesse toomist tuleb võrseid aegsasti lühemaks lõigata. Võrselõigud juurduvad mullas.

Otsi