Jäta sisu vahele
Kompostrid

Kodukomposter 230 L Kestlik+

Uudis

Suurepärane termokomposter biojäätmete aastaringseks kompostimiseks. Kodukompostri suur kaas ja tühjendusluuk tagavad kasutusmugavuse. Toote valmistamisel on kasutatud taaskasutatud plastikut.

Vastab biojäätmete kompostimiseks sobiva kompostri nõuetele

Kõige paksem soojusisolatsioon turul ja tõhus kahe ventiiliga ventilatsioon

Uuendatud, veelgi parem mudel - anname tootele 25-aastase raami garantii

Toode on saadaval hästivarustatud aiakauplustes.

Mõõt ja kaal

ø 71 x h 109 cm, 18 kg

Mahutavus

230 L

Värv

Tumehall

EAN

6433000355254

Tootekood

35525

Uudis

Kvaliteetne, uuendatud soojusisolatsiooniga kodukomposter

 • Kekkilä Kodukomposter 230 L Kestlik+ on kvaliteetne ja kahjurikindel termokomposter, mis vastab jäätme-eeskirja nõuetele.
 • Kodukomposter on puhta disainiga ja ümmargune kuju jaotab soojuse ühtlaselt aastaringseks kompostimiseks.
 • Kodukomposter on ergonoomiline. Tänu suurele kaanele ja tühjendusluugile, on seda lihtne täita ja tühjendada.
 • Toode on valmistatud ringlusse võetud plastist (PE) ja sellel on kõige paksem soojusisolatsioon (PS) turul.
 • Ümberkujundatud disain:  Kõvast plastist termokate ja suur tühjendusluuk, tõhus kahe ventiiliga ventilatsioon, kaane lukustusriiv ja tugihing hõlbustavad kompostri kasutamist ja tagavad õhukindla konstruktsiooni.
 • UV-kaitsega raam ja selle sees olev paks isolatsioon muudavad toote funktsionaalseks ja kauakestvaks. Kaanel ja tühjendusluugil on mõlemal ventilatsioon.
 • Tänu põhja kallutamisele suunatakse vedelikud kompostrist välja ühe filtri kaudu.
 • Anname Kodukompostrile 25-aastase raamigarantii – ärge unustage toodet registreerida.

Materjal: ringlusse võetud plast (PE), plast (PE + EPS)

Värvus: tumehall

Toote mõõdud: 710 x 710 x 1090 mm

Toote kaal: 18 kg

Maht: 230 l

Pakend sisaldab: ventilatsiooniklapp, korpus, kaas, tühjendusluuk, sulgurid (2 tk), imbvedeliku ühendus – filter, voolik.

Toote keskkonnavastutus tegurid

 • Vähendage oma süsinikujalajälge, valides biojäätmete kompostimise.
 • Sorteerige biojäätmeid, et parandada jäätmeliikide ringlust ning taaskasutamist
 • Biojäätmeid kompostides annate oma panuse ringmajandusse.
 • Soomes valmistatud tooted on disainitud vastupidavateks ja neil on pikk garantiiaeg.
 • Toote valmistamisel on kasutatud ringlusse võetud plastikut.
 • Kekkilä toodetele on saadaval lai valik varuosasid.

Alusta biojäätmete kompostimisega juba täna

 1. Tutvu oma valla jäätmehoolduseeskirjadega, mis kohati võivad olla erinevad. Uuri välja, mida teie piirkonnas kompostimiseks vaja on.
 2. Vali endale sobivaim mudel, soovitame Kekkilä Kodukompostrit või Kekkilä Termokompostrit. Kvaliteetse kompostri soetamine on investeering, mis tasub end kiiresti ära.
 3. Koosta kompostimise deklaratsioon, kui see on teie piirkonnas nõutav. Tavaliselt leiate vormi valla kodulehelt.
 4. Vali kompostri jaoks nõuetele vastav koht, mis ei jääks liiga lähedale krundi piirile. Lihtne juurdepääs on oluline, seega aseta komposter juurdepääsuteede äärde.
 5. Kõige olulisem on keskenduda oma uue kompostriga jäätmete taaskasutamisele ja oma mulla tootmisele. Täida kompostrit regulaarselt ja ära unusta kasutada vahekihina Kompostiturvast, mis on imav seguaine, mis hoiab komposti õhulise ja lõhnatuna.

Termokaane avamine ja sulgemine

Kodukompostori kaane lukustusriiv ja tugihinged muudavad selle kasutamise lihtsaks ja tagavad õhukindla konstruktsiooni. Lukustusriiv avaneb hõlpsasti kummist osa tõmmates ning tugihing vabastatakse seda pisut edasi-tagasi liigutades. Kaane saab täitmiseks ajaks mugavalt asetada hoidiku servale. Pärast kompostri täitmist biojäätmete ja kompostimassiga asetatakse tugihing paika kaane tõstmise ja langetamise abil. Lukustusriiv on hästi suletud ja kompostimine võib jätkuda veelgi kiiremas tempos, kui mikroorganismidel jagub lagundamiseks tööd.

Tühjendusluugi avamine ja sulgemine

Tühjendusluuk on tänu mugavatele lukustusriividele hõlpsasti avatav. Suure ava tõttu on komposti lihtne näiteks aiakärusse tõsta. Kuna komposteeritav mass on komposteri ülemises osas, siis saab kompostrit igal ajal tühjendada. Sulgege kaas ja laske massil omal jõul põhja vajuda.

Kompostri täitmine

Kompostri kasutamine on lihtne. Põhja pannakse umbes 5 cm paksune kiht oksahaket, peenikesi oksi või Kekkilä puukooremultši. Lisage kompostrisse korrapäraselt, paar korda nädalas, majapidamisjäätmeid. Laotage majapidamisjäätmed ühtlaselt ja lisage alati puisteainet (nt Kekkilä komposti- ja käimlaturvas) 30–50% majapidamisjäätmete kogusest.
Kompostri toimimise seisukohast on tähtis lisada korrapäraselt köögijäätmeid ja hoida õiget niiskustaset. Niiskustase on õige, kui saate pigistada peotäiest kompostist välja mõne tilga vett. Kui kompost on liiga kuiv, tuleb seda kasta. Kui kompost on liiga märg, tuleb lisada puisteainet. Peale köögijäätmete sobib komposter ka aiaprügi kompostimiseks ja kuivkäimla jäätmete järelkompostimiseks. Järelkompostimise ajal tuleks käimlajäätmed katta puisteainega.
Komposti tuleks segada ja keerata iga kahe nädala tagant sobiva segamispulgaga, et õhk käiks kompostist läbi. Kord kuus tuleks komposti põhjalikult segada ja katta kerge kihi puisteaineseguga. Hästi toimiv komposter ei vaja sageli isegi mitte segamist ja läbikaevamist.

Avainlippu

Otsi