Jäta sisu vahele
Turbatooted

Talvekaitse

Läbi müüdud
Kekkilä Talvisuoja perennoille Kekkilä Talvisuoja ruusuille

Talvekaitse on vett tõrjuv eriturvas, mis kaitseb talvekülma eest külmakartlikke kaunitare nagu roosid, pojengid ja elulõngad. Lumeta talvel kaitseb see taimi pakase eest samamoodi nagu lumevaip.

Kaitseb külmakartlikke taimi külma eest

Kuivatatud vett tõrjuv turvas ei ima niiskust

Sobib pärast kasutamist maaparanduseks

Toode on saadaval hästivarustatud aiakauplustes.

Pakend

50 L

EAN

6433000005814

Tootekood

33213

Läbi müüdud
Kekkilä Talvisuoja perennoille Kekkilä Talvisuoja ruusuille

Talvekaitse on valmistatud erimeetodil kuivatatud turbast. Turvas on nii kuiv, et see ei ima enam üldse niiskust. Nii püsib kaitsekiht kogu talve ja varakevade õhulisena, seda isegi saju ajal.

Mõned kartlikumad püsikud, sibullilled ja igihaljad väiksed põõsad talvituvad paremini, kui maapind ei külmu nii sügavalt. Ühtlasi kaitseb turvas taimede võrseid ja igihaljaste taimede lehti kõrvetava kevadpäikese eest.

 

Talvekaitse laotatakse juurestiku ja võrsete kaitseks maha niipea, kui maapind hakkab jäätuma. Nii ei jää turbakihi alla liigset niiskust ja taimi ei ohusta nt seenhaigused.

Roosipeenrale laotatakse umbes 20 cm paksune kiht, mille kaitse all püsivad pungad kuni kevadlõikuseni elujõulistena. Roniroosid ja elulõngad võetakse varbtugede küljest lahti või painutatakse koos nendega maadligi ja kaetakse samamoodi kinni nagu rühmaroosid. Elulõnga varred kipuvad kaitsmisest hoolimata kergesti külmuma. Sellest ei ole siiski lugu, sest juurest kasvavad uued võrsed.

Püsikutele ja sibultaimedele piisab õhemast, umbes 10 cm paksusest kattekihtist. Soovi korral võib Talvekaitse okaspuuokstega kinni katta.

Kui maapind hakkab sulama, korjatakse Talvekaitse pealt ära. Seda võib kasutada kompostimiseks või liivase/savise pinnase parandamiseks.

 

  • 10–20 cm paksune kiht olenevalt taimeliigist

Otsi