Muldki võib muutuda

 

Kekkilä otsustas uuendada kõikide pakendite ja väetiste välimust. Näiteks Suvelillemuld ja Roheliste Taimede Muld lihtne ja selge pakend annab teavet, mis teeb õige tootevaliku kaupluses lihtsamaks.

Sobiva toote valimine on otstarbekas, sest taimed vajavad erinevaid tingimusi. Liiga palju toitaineid võib olla näiteks väikestele õrnadele taimedele laastav. Mulla oluline osa ongi seal sisalduvate väetiste ja toitainete kvaliteet.

– Mullas sisalduvad väetised varieeruvad sõltuvalt taime vajadustest. Näiteks roosid vajavad palju õitsemiseks nii lühi- kui ka pikatoimelisi väetisi ja hästi lubjatud mulda, samas kui okaspuude ja rododendronite muld peab olema happeline ja neile sobivate toitainetega, ütleb uute pakendite projekti vastutaja Kekkilä tootejuht Minka Mannerla.

Mullas sisalduvatele väetistele lisaks vajavad taimede kasvuperioodil täiendavat väetamist. Mõned rohkem, mõned vähem.

– Igaüks, kes kaalub väetiste tähtsust, peaks tegema väikese katse kas toa- või aiataimede puhul. Väeta samast liigist taimed ja jäta osa väetamata, lühikese aja jooksul märkate uskumatut erinevust. Muidugi väetise kogus peab olema õige ja selle kasutamine on märgitud väetise pakendil, juhib Mannerla erilist tähelepanu.

Mahetooted

Kekkilä mahe mullad ja mahe väetised on enamus taimepõhised ja sisaldavad taimedele õigeid aeglaselt lahustuvad toitaineid.

– Eriti kui ise oma toitu kasvatada, on paljude sooviks kasutada mahe väetist. Tänu uuele pakendile on nüüd õige toote valimine lihtsam, selgitab Minka.

Lisateave:
Minka Mannerla, tooterühmajuht
tel. 044 500 5006, minka.mannerla@kekkila.fi

Nina Kinnunen, brandi ja kommunikatsiooni juht
tel. 0407775333, nina.kinnunen@kekkila.fi