Kompostri ja selle asukoha valik

Kasutusotstarbele vastava kompostri abil on kõdunevate jäätmete töötlemine vaevatu. Iga leibkonnaliikme kohta tuleks arvestada 50–100 l kompostrimahtu.

Kompostorin sijoitus

Soojustatud Termokomposter 225 l sobib aastaringseks biojäätmete kompostimiseks. Termokompostris võib kompostida ka aiajäätmeid, kuid sellisel juhul tuleks mahutavust kõrgendusosa abil suurendada. Siis on kompostri tühjendusvälp õige, s.t kord või kaks aastas.

Aia- ja Suvilakomposter 310 l on lihtsasti kasutatav komposter, mis sobib kodu ja aia biojäätmete ning käimlajäätmete järelkompostimiseks. Ümar kuju sulandub ümbrusesse ja muudab kompostri vastupidavaks. Kerge soojusisolatsioon tagab ilmade jahenedes komposteerumise jätkumise. Tänu tõstetavale ülaosale on kompostrit hõlbus tühjendada.

Kuhu komposter paigutada?

Kompostri paigutamisel tuleb arvestada selle kasutusotstarbega. Aastaringseks kasutuseks mõeldud komposter paigutatakse mugavalt muude jäätmekonteinerite lähedusse. Aiajäätmetele mõeldud komposter on kõige parem paigutada aia tagumisse ossa.

Talvel pakasega jäätunud kompostrit võib täita ka tavapärasel moel – vaheldumisi asetatud puisteaine ja jäätmetega. Kevadel hakkab see jälle tööle.