Jäta sisu vahele

Muraste Kooli õppeaed

Tore ettevõtmine koos Muraste Kooli kooliperega. Kekkilä mullaga toetas köögiviljapeenarde rajamist.

Tekst ja fotod: Muraste Kool
Muraste Koolis on kombeks lastele maast-madalast õpetada looduse avastamist ning austamist. Avastusõppe üheks osaks on saanud peenrakastid. Kastid saime vanemate abiga ehitatud ning paigaldatud mitu aastat tagasi. Igal klassil on oma peenrakast, kuhu kevadel seemneid külvata ning taimi istutada. Sügisel imetletakse porgandisaaki ning korjatakse kokku maitsetaimed ja muu hinnaline kraam 🙂
Paljude peenrakastide muld oli toitainevaeseks jäänud ning kohati oli mullas nii palju kive, et võis arvata, et kive me kasvatamegi. Õnneks tuli meile appi Kekkilä, kes kinkis meile korralikku mulda. Ühiste jõududega toimetasime väärtusliku kulla, st mulla Murastesse ning aiatöö võis alata!
Õpilased said rammu katsuda labidate ning harkidega. Üheskoos eemaldati palju kive, vana mulda ning üksikuid kenasti õitsevaid võililli, mis vägisi kippusid oma õieilu just kastides näitama. Uue, ilusa mulla sisse istutati maitsetaimi ning külvati lilleseemneid. Sellel aastal on oodata eriti suurt õieilu.
Aitäh teile, Kekkilä!
Juuni alguses said meie peenrakastid endale kenad Kekkilä sildid. Taimed kasvavad mühinal. Suvel käime taimi kastmas, aga iga klassi rohenäppudega kohtume taas sügisel.
Nüüd läheme suvepuhkusele 🙂

Otsi