Jäta sisu vahele
Toataimed

Ahtalehine viigipuu

Ficus binnendijkii

Pitkälehtiviikuna Ficus binnendijkii

Ahtalehine viigipuu on puutaoliselt kasvav taim. Kiirekasvulisel ahtalehisel viigipuul on rohkelt rippuvaid oksi ning lehed on tumerohelised, pikad ja kitsad. Ahtalehine viigipuu on vastupidav viigipuuliik, mis suudab kasvada ja areneda ka vähese valgusega kasvukohas.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

100-500 cm

Värvid:

Rohelised lehed

Õitsemine:

none

Pitkälehtiviikuna Ficus binnendijkii

Ahtalehine viigipuu on toatingimustes üks lihtsamini hooldatavaid viigipuuliike. Kasvukuju on püstine, pikk ja kitsas. Pikad kitsad lehed on 15-25 cm pikad ja 3-4 cm laiad. Allapoole rippuvad, teravatipulised lehed muudavad taime vananedes kuju ja suurust. Suures potis võib ahtalehine viigipuu kasvada kuni 5 m pikkuseks.

Ahtalehine viigipuu kasvab hästi valgusküllases, hajutatud valgusega või mõõdukalt varjulises kasvukohas. Talub ka vähest valgust ja talvisel ajal kuiva siseõhku paremini kui paljud muud toataimedena kasvatavad viigipuud. Otsest päikesevalgust ahtalehine viigipuu ei talu. Ahtalehine viigipuu kasvab kõige paremini tavalisel toatemperatuuril tuuletõmbuseta kohas. Taimele ei meeldi kasvukoha vahetus ning ta reageerib sellele lehtede langetamisega.

Ahtalehine viigipuu eelistab õhurikast, toitainerohket ja hästi vett läbi laskvat mulda. Sobiv muld taimele on Roheliste Taimede muld.

Ahtalehise viigipuu muld ei tohi kunagi päris läbi kuivada, kuid kastmiskordade vahel tuleb lasta mullapinnal kuivada. Liiga märjas või kuivas kasvupinnases ei saa juurestik piisavalt eluks vajalikku ning taim hakkab lehti langetama.

Ahtalehist viigipuud väetatakse kasvuperioodil igal nädalal Lillede Toitesegu või Maheda Vedelväetisega, puhkeperioodil ei väetata.

Ahtalehine viigipuu istutatakse ümber hiliskevadel igal teisel või kolmandal kasvuaastal, sest taimele meeldib kasvada kitsas potis. Taim talub kuiva õhku, kuid talle sobib hästi piserdamine.

Ahtalehine viigipuu talub hästi tagasilõikamist. Kevadel võib latva ja oksi taime lopsakamaks muutmiseks veidi näpistada. Pistoksad pannakse juurduma veenõusse ning istutatakse Külvimulda.

Ahtalehised viigipuud puhastavad õhku.

Otsi