Jäta sisu vahele
Ilupõõsad

Meyeri sirel

Syringa meyeri ’Palibin’

Pikkusyreeni Syringa meyeri ’Palibin’

Meyeri sirel on kas tihedakasvuline põõsas või kuni 1 m kõrguseks kasvav väike puu. Sobib kauni soolotaimena madalate püsikute või põõsaste gruppi. Helelillad, lõhnavad õisikud on umbes 8 cm pikad ning katavad kogu võra.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

10-150 cm

Värvid:

Lilla

Õitsemine:

Varasuvi

Vahemik :

I-IV

Pikkusyreeni Syringa meyeri ’Palibin’

Meyeri sirel on enamasti poogitud ning moodustab tiheda ümara võraga pisikese puu. Ka põõsana jääb taim vaid umbes meetrikõrguseks ja sama laiaks. Sobib väikese õue soolopuuks, potiaeda, suvikute ja püsikute juurde ning kiviktaimlasse või okaspuude vahele. Meyeri sirelid on terved, pikaealised ning aeglasekasvulised nagu ka teised sirelid. Meyeri sirel talvitub kasvutsoonis I-IV.

Oksad on õhukesed ja püstised. Tumerohelised, läikivad lehed on üsna väikesed ja peaaegu ümmargused. Meyeri sirel õitseb rikkalikult juuni keskpaigast juuli alguseni. Soojadel suvedel võib Meyeri sirel ka teist korda õitseda, kuid mitte enam nii rikkalikult.

Meyeri sirel kasvab hästi päikselisel ja poolvarjulisel kasvukohal. Sirelid õitsevad paremini päikselisel kasvukohal, sest kerge vari hoiab ära pinnase kuivamise. Kasvupinnas peab olema veidi niiske, toitainerikas ja hästi vett läbi laskev. Sobiv muld on Erimuld Puudele ja Põõsastele. Taimed istutatakse 80 cm vahedega.

Kevadel antakse Meyeri sirelile Aialupja ning väetatakse Kevadväetisega.

Tüvivormina kasvatatud või põõsana kasvavalt Meyeri sirelilt tuleb eemaldada kuivanud, kahjustatud, haiged või teistega liiga lähestikku kasvavad oksad. Kui mõni oks on liiga pikk, võib selle kuni paraja pikkuse kohal oleva haruni tagasi lõigata. Muul eesmärgil Meyeri sirelit tagasi lõigata pole vaja. Kui sirelit igal aastal vormi pügada, ei hakka ta õitsema, sest õied tekivad teise aasta võrsetele.

Meyeri sirelit väetatakse augustis-septembris Sügisväetisega.

Otsi